[blogger] Jak łatwo wypromować bloga w wyszukiwarkach?

Hobbystycznie prowadzę bloga o trasach rowerowych w moim powiecie, w treści artykułów wpisuję słowa kluczowe, ale blog jest kompletnie niewidoczny przy wyszukiwaniu fraz typu ,moje miasteczko" + trasy rowerowe. Lepiej sytuacja wygląda w duckduckgo, blog po wpisaniu nazwy plasuje się na drugiej pozycji. Chciałbym, żeby był bardziej widoczny dla rowerzystów z mojego miasta. Jak mogę łatwo poprawić jego widoczność (tzn. bez wiedzy i umiejętności fachowych)?

Na początek zainstaluj sobie Google Search Console i Bing Webmaster Tools. Znajdziesz tam wiele ciekawych informacji w tym fraz kluczowych, na które warto się pozycjonować. Najpierw musisz sprawdzić czy google w ogóle zaindeksował Twoje wpisy, bo obecenie ma duże opóźnienia i możesz zobaczyć wpis w DuckDuckGo, a w Google dopiero np. po pół roku.

1 polubienie

A ilu ich tego potrzebuje?
Tobie to też było potrzebne?

Wyślij linka do strony internetowej twojego miasta. Jak zależy im na promocji, to się zainteresują.

1 polubienie

Dobry pomysł, jak zdobędziesz linka od swojego miasta to dostaniesz ładny boost od Google :slight_smile:

To akurat żaden problem :smiley:

1 polubienie