Blogger - problem z wyśrodkowaniem

W bloggerze, gdy piszę post, chciałem wyrównać zaznaczony tekst do środka (wyśrodkować) , klikam w tą opcję ale kursor jak zaczarowany nie chce pójść na środek. Co robić?

Jak lecisz na XP/Vista i Firefox 52 lub Chrome 49 to sprawdź blogger w czymś podobnym do MyPal:

https://retrobrowsers.com/windowsxp

Google raczej nie będzie do śmierci wspierać Firefox 52, a PaleMoon niby się rozwija to może cudem łapią się na działanie najnowszej wersji kodu edytora.

Opcjonalnie włącz tryb surowy (tryb HTML) posta i wyrównaj kodem HTML:

<div style="text-align: center;">bla bla bla wyśrodkowane </div>

Ło panie jakie Xp zwykły Win 10

No to za mocno blokujesz, u mnie edytor działa.

Powyłączaj dodatki typu NoScript / uBlock Origin w domenie „blogger.com” - tam reklam nie ma, a blokowanie trackingu/szpiegowania raczej wiąże się z przejściem na inny silnik do blogowania np. WordPress.

Jak coś przypominam o trybie edycji kodu surowego:

chyba, że pierwszy przycisk ołówka też jest zepsuty. Albo opcjonalnie szablon masz skopany i atrybut style=" " jest aktywnie nadpisywany i widzisz po zapisie wszystko wyrównane do lewej.

Wtedy do poprawki szablon czy też używanie style="text-align: center !important;", bo raczej nie opłaca się przepisywać budowy posta na flexbox / grid z prostego „display: block”.

może jakieś rozszerzenie mi coś robi bo mam jakieś co sprawdza mi jakby poprawność zdania np czy przecinek gdzies powinien byc ja to do angielskiego uzywam ale jak po polsku pisze to tez to dziala nie wiem

To wyłącz na 10 minut Grammarly/LanguageTool i odśwież edytor.

kurde nie wiem co jest

Może internet na noc zwolnił, spróbuj na telefonie/tablecie sprawdzić czy reaguje button na dotyk.

na telefonie też nie mogę wyśrodkować, a internet mam dobry, więc o co chodzi?

ale do prawej normalnie zmienia, ale wyśrodkować się nie da.

No u mnie działa:

Blog z 2014 a edytor w trybie stabilnym. Lista wysuwa się, mogę spróbować zobaczyć na podglądzie czy wymusi coś do lewej.

PS. tamte poradniki raczej mam mocno nieaktualne, więc jak się przypięta nawigacja lub strzałka interesuje to da się to zrobić lepiej np. bez ociężałego jQuery 1.9.X.

coś musi być nie tak pewnie jakaś drobnostka ale nie wiem o co chodzi

ale tekst wyżej mogę normalnie wyśrodkować. ale już pod tym tekstem chcę zrobić 2 linijki odstępu i tam już o dziwo nie mogę wyśrodkować tego.

pod tym tekstem co masz zrób 2 linijki odstępu klikając enter i wtedy naciśnij wyśrodkuj

No u mnie nawet prehistoryczny szablon nie psuje wyśrodkowania:

Może na PW nazwa bloga: https://forum.dobreprogramy.pl/my/messages lub

https://forum.dobreprogramy.pl/t/tu-mozesz-podac-nazwe-bloga/650573

Może w tym wypadku zaznaczasz za dużo dziwnych elementów html np. textarea czy hr chyba buguje wtedy wyśrodkowanie całości i trzeba po kawałku na kilka razy lub w trybie surowym wymusić na większych sekcjach.


Niby po analizie kodu w poście wyszło, że jest tam pełno pustych tagów span i edytor się normalnie gubi w takim bałaganie jaki wygenerował się.