Blogi: Nie działa funkcja zgłaszania do moderacji przy wpisach blogowych

Może ktoś potwierdzić czy tylko u mnie nie działa funkcja zgłoszenia komentarza do moderacji?
Sprawdzałem na 2 przeglądarkach (FirefoxESR, Chromium64), bez dodatków blokujących, na Linuksie.
Chodzi o ten wpis:

Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0
Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/64.0.3282.119 Safari/537.36

U mnie na FF bez Adblock mruga(znika i się pojawią) i nić więcej się nie dzieje.

Również nie działa. Z resztą i tak trudno liczyć na podjęcie jakiejkolwiek akcji przez redakcje w przypadku takich komentarzy.

§6 Komentarze

  1. Wypowiedzi w komentarzach powinny być formułowane w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk.
  2. Komentarz nie zostanie opublikowany w całości bądź w części, jeśli zawiera:
    a. wulgaryzmy,
    b. treści mogące obrażać inne osoby,
    c. sformułowania mogące obrażać jakąkolwiek grupę społeczną, etniczną lub wyznaniową;
    d. które są nakierowane na eskalowanie konfliktów pomiędzy komentującymi;
    e. informacje na temat nielegalnego pozyskiwania programów oraz łamania zabezpieczeń,
    f. inne treści bezprawne w tym naruszające prawa osób trzecich.

ps.
Zresztą to bez znaczenia. Decyzja należy do moderacji. Ja tyko zgłaszam niedziałającą funkcję.

I co w związku z tym? Przeleć się po głównej i paru bardziej aktywnych tematach. Zobaczymy ile znajdziesz.

Szczególnie punkt 3.c i 3.d

2 polubienia

Kontrowersyjne komentarze przyczyniają się do podbijania statystyk serwisu, a reklamodawcy raczej i tak nie zaglądają do każdego artykuły i nie czytają wszystkich komenatrzy.

Ja bym nie usuwał, nawet jakby ktoś mi matkę obrażał, bo może ktoś będzie chciał stanąć w mej obronie albo się przyłączyć i dołożyć do pieca.

Serwis mały nie jest. Dużo się dzieje.

Rozważania słuszności skasowania tego komentarza są bez sensu. Po prostu czytając trafiłem na jakieś wulgaryzmy i komentarz jakich bym nie chciał widywać na tym portalu więc chciałem go zgłosić.
Czy moderacja uzna to za słuszne, czy nie to ich sprawa.

Chodziło mi o zwrócenie uwagi na błąd w działaniu strony, a komentarz podałem tylko jako przykład.

1 polubienie

Rozumiem.

Miałem ochotę po prostu pogadać.

:blush:

1 polubienie

Bogdan zlituj się. Co tym wpisem wnosisz do tematu?

1 polubienie

W sumie - do kolejnych błędów.
Nie można było edytować komentarzy, to wszystkim ograniczenia. Rozwiązanie godne Cezara.

Dzisiaj wchodzę na winclub - tam atak - ponad 1700 koreańskiego spamu. A gdy trzeba mi programu, jak przed chwilą - muszę szukać gdzie indziej.

Jeszcze złość mnie trzęsie - stąd mój post.

Jak rozumiem - jesteśmy po przeciwnej stronie.
Ale onet na DP? To mnie dobiło…

1 polubienie

Pewnie jest wiele ludzi odpowiedzialnych za uaktualnianie bazy programów - po prostu ta jednostka mogła mieć lenia.

Mało, że nie można zgłosić komentarza w blogach, to w dodatku w komentarzach niezalogowanych znikła opcja ukrycia.

A co - skazany jestem na chamstwo?

Proszę nie kłamać - opcja zgłoś pojawia się pod stopką! I przycisk zgłoś / zablokuj na 99% działa mimo wyświetlania się na dole.


Komentarze anonimów można dość łatwo wycinać jak reklamę jednym filtrem.

Wiedza tajemna.
Pałasz się nekromancją.

No to jesteśmy po słowie :wink:

Opcje komentarza dla zalogowanych w w.w blogu:

Opcje dla niezalogowanych w tym samym blogu:


Czyli - nieaktywny przycisk zgłoś i brak przycisku ukrywania.

Swoją drogą powinien być przycisk minusowania - w opcjach dla niezalogowanych. 10 minusów wyrzuca delikwenta i koniec pieśni, a nie, żeby moderator bloga/blogger zachował każde nawet niepoprawne wpisy dla nabijania statystyk. Proceder naganny jak cho :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Oczywiście, że powinien być, a moim zdaniem nie tylko dla komentarzy od niezalogowanych, ale od wszystkich. To jakaś chora moda tylko na plusowanie.
Jest wiele portali, gdzie są plusy i minusy, dyskusja żyje i ma się dobrze, a nawet lepiej, bo łatwiej trolla albo głupka wskazać.

4 polubienia

Nie no, emocje negatywne są nielegalne przecież.

Jeżeli coś się nie podoba, to idź stąd.

Poprawione, funkcję zgłaszania do moderacji i ukrywania komentarzy poszczególnych użytkowników powinny już działać normalnie. :slight_smile:

1 polubienie

Opadło logowanie w Operze 51 (Windows 7 Pro x64, tryb prywatny bez dodatków):

Bez vpn i blokowania reklam wbudowanego w Operę również.

Prawdopodobny winowajca:

image


Być może po naprawie systemu komentarzy na blogach.

W najnowszym FF mam to samo. Myślałem, że po prostu coś mi się źle wczytało i nie zwróciłem na to większej uwagi.