Blogowanie i zarabianie

Mam znajomego, który nie ma tutaj konta…

Chciał zacząć pisać bloga na temat smartfonów/IT/poradniki itp.
Jest coś podobnego na zasadzie pisania bloga na DP z programem partnerskim, gdzie parę groszy będzie mógł zarobić na pisaniu ?

Tylko Polskie strony.

Tak.

Acha, to proszę adresy do tych stron.

W sumie temat też mnie interesuje choć z innych względów. Sam kojarzę o powiedzmy zbliżonej tematyce (bardziej rozrywka niż technologie, ale te drugie również się czasem przewijają) należące do gry-online.pl blogi gameplay.pl , bez oficjalnego programu partnerskiego, ale wydaje się że funkcjonuje tam jakiś model zarabiania, dla autorów tekstów.

Znam też większość serwisów dotyczących sprzętu i w sumie blogi funkcjonują (choć lepszym słowem byłoby dogorywają), na pclab.pl i benchmark.pl ale o jakiejś formie zarobków autorów nie słyszałem.

Link do objaśnienia Programu Partnerskiego: https://www.dobreprogramy.pl/Docent/Uruchamiamy-program-partnerski-i-dzielimy-sie-przychodami-z-reklam,83563.html

  1. Nieaktualne dane
  2. Szukamy tego typu programów partnerskich na innych stronach

Myślę, że najszybsze rozwiązanie - Google AdSense.

Czy Ty w ogóle czytałeś pierwszy post ?

Owszem - istnieją polskie systemy partnerskie dla bloggera, jednak ich pula jest dość ograniczona. Na wszystkie lata swojego blogowania, mogę z czystym sumieniem polecić tylko Dobreprogramy, albo AdSense. Ostatnio zaprzyjaźniona agencja reklamowa również szukała godnej alternatywy dla np. AdSense, ale…jaką niby?

W moim mniemaniu - z tych programów partnerskich (polskich) z którymi miałem styczność, nic innego nie było warte uwagi. Tym bardziej AdSense jest elastyczny, bo jest niezależny od firmy i witryny. Wszędzie można go wsadzić (tak długo, jak nie łamie się regulaminu). Możesz próbować, możesz nawiązywać samemu relacje partnerskie z firmami. Ale podejrzewam, że prędzej czy później skończysz na AdSense, bo niewiele jest alternatyw, a tym mniej jest dobrych alternatyw.

Jest coś podobnego na zasadzie pisania bloga na DP z programem partnerskim, gdzie parę groszy będzie mógł zarobić na pisaniu ?

Jest tutaj. Regulamin masz po przystąpieniu. Zawsze można zrezygnować.

Coś na zasadzie bloga na DP… Polecasz DP :open_mouth:

A jak ja AdSense dodam do bloga na DobreProgramy ? Kolega szuka alternatywy dla DP.

Teraz to faktycznie się pogubiłem :slight_smile:

Odszedłem od polskich programów partnerskich, bo niewiele jest warte wspomnienia - to prawda, mimo, że pytałeś o polskie strony.

Wspomniałem potem o AdSense, bo można go wstawić na każdą witrynę (własna / blogspot etc). Jest też alternatywą dla DP.

Sumując - skupiłbym bym się jednak na Dobreprogramy, albo dowolną inną witryną czy blogiem, gdzie można podłączyć AdSense.

Tak, polecam.
“Jest coś podobnego na zasadzie pisania bloga na DP z programem partnerskim, gdzie parę groszy będzie mógł zarobić na pisaniu ?” - na zasadzie jest.

Masz oczywiście do wyboru jeszcze kilka innych portali, ale stawka za reklamy jest o wiele niższa.

I właśnie te inne portale znajomy chce poznać.


http://hubpages.com/
https://www.upwork.com/cat/writing/

tu masz to ogólnie opisane - http://sianajaklodu.pl/zarabianie-na-pisaniu-i-copywritingu/

Od siebie dodam Gieldatekstow.pl, Oferia lub inne portale polskie, ktore umożliwiają sprzedaż tekstów. Ale to nie są programy partnerskie typu Dobreprogramy, a bardziej copywriting.

Ale i tak wracamy do tego, że Dobreprogramy mają niezły CPM, a potem AdSense jak chce się być na swoim. Blogować można wszędzie, ale żeby to spieniężyć to trzeba się odrobinę wysilić. Kiedyś było więcej programów partnerskich (polskich), ale to poupadało w toku lat.

Jak już gotowiec poza Dobreprogramy, skoro nie chce się tu blogować - polecam blogspot. Gotowa platforma blogowa, podpina się AdSense i temat się wyczerpuje.