Blokada dekodera polsatu

Zainstalowałem chromecasta i jak włączam chromecasta i wylanczam to blokuje mi się dekoder Polsatu można to jakoś skonfigorowac czy muszę za każdym razem resetować dekoder

Co ma dekoder Polsatu do Chromecasta? Jaki to dekoder Polsatu?

Możesz spróbować wyłączyć automatyczne usypianie dekodera po kilku godzinach nieaktywności, może po prostu oglądasz na Chrome coś ponad 4 godziny i stąd zonk że się „blokuje”.

1 polubienie

Ale co to ma do rzeczy? To dwa różne urządzenia przecież? Nie rozumiem tego.

No coś koliduje

Coś kolidują dwa urządzenia tv-tv

Autorko (chyba) tematu. Podaj producenta i model TV oraz, który masz dekoder Polsatu, może jakichś starych, których teraz nie dają z tego co się orientuje teraz to EVOBOX i EVOBOX lite oraz 4K i 4K lite.

On się zawiesza czy blokuje?
Jaki jest komunikat błędu?

Nie musi być komunikatów błędu, wystarczy że jej EPG znika i to nazywa zawieszaniem, wtedy pomaga wyłączanie z prądu i EPG wraca.

Błędy z EPG mogą wynikać z przeprogramowywania masowo dekoderów „Cyfrowy Polsat” w urządzenia „PolsatBox” - interfejs aplikacji wewnętrznej mocno przebudowali z prostych na wielkie elementy.

To chyba polega na „blokowaniu” - w sensie TV nie „widzi” dekodera po HDMI, jak przełączy źródło z Chromecasta na dekoder w TV…coś chyba z HDPC się dzieje i dopiero reset dekodera pomaga.
Może pomoże zamiana wejść HDMI w TV, albo HDMI-CEC w Chromecast coś bruździ.

Może warto sprawdzić czy Chromecast nie ma aktualizacji androida i to pomoże. Chyba, ze samo się zaktualizowało. Ewentualnie aktualizacja TV oprogramowania, chyba, że jakiś bardzo stary model. Ewentualnie kupić na Allegro lepsze kable bo te najtańsze na Allegro = drogie z marketu, czyli wiadomo o co chodzi.

Dziękuję pomoglo

Pomoglo wylonczenie uśpienie dekodera