Blokada "Dodawanie lub usuwanie programów"

Witam!

Potrzebuję programu, który blokowałby Panel sterowania --> Dodawanie lub usuwanie programów.

Ewentualnie proegram, który mógłbym założyć hasło, bądź, aby wybrane programy można było schować, aby się nie pokazywały tam…

Zależy mi po prostu, aby jedna z osób korzystających przy tym komputerze co ja nie mogł za wszelką cenę zobaczeć jakie programy są zainstalowane.

Prosiłbym o nie pisanie typu “To stwórz osobny profil i ustaw do niego hasło”, bo mi na tym nie zależy, natomiast chciałbym ukryć niektóre programy jakie są na moim komputerze tak, aby nie było widać je w Panel sterowania --> Dodawanie lub usuwanie programów.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc, rady, sugestie…

Pozdrawiam, DearD

Może spróbuj odszukać i odpowiednio zmodyfikować plik X:\Windows\Inf\sysoc.inf (gdzie X: oznacza dysk, na którym zainstalowano system Windows).

Fragment przykładowego pliku wygląda tak:

Spróbuj wpisać " hide" przed ostatnim przecinkiem w linii w której jest program, który chcesz ukryć. Nie sprawdzałem, ale może zadziała.

Można zablokować aplet dodaj/usuń programy w rejestrze (z menu start->uruchom i wpisujesz regedit):

Klucz: [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Uninstall]

blokujesz: "NoAddRemovePrograms"=dword:00000001


Dodatkowo, nie ładować go:

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\don't load]

"appwiz.cpl"="No"


Można też ukryć opcję Zmień lub usuń programy

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Uninstall]

"NoRemovePage"=dword:00000001

Nie pamiętam (piszę z pracy i jego tu nie mam), ale chyba regcleaner mógł usuwać pozycję z apletu dodaj/usuń programy. Potem z backupu można je przywracać.