Blokada dostępu do sieci na jednym z kont użytkowników

(Oski9191) #1

Witam chciałbym aby na PC były dwa konta użytkowników jedno administratora bez ograniczeń i drugie z ograniczeniami bez dostępu do sieci. Na komputerze zainstalowany jest Windows 7. Wiem że da się to zrobić przez kontrolę rodzicielską ale ta niestety nie działa: "Nie można wprowadzić zmian w ustawieniach kontroli rodzicielskiej. Jeśli problem będzie się powtarzał skontaktuj się z administratorem systemu." Oczywiście chciałbym aby konto, które nie ma dostępu do sieci nie mogło mieć możliwości przywrócenia internetu.

(roobal) #2

Zaloguj się na konto, które ma możliwość podwyższenia uprawnień (należy do grupy administratorów), uruchom wiersz poleceń i włącz wbudowane konto administratora poleceniem

net user administrator /active:yes

zaloguj się na konto administratora i ustaw konto użytkownika jako konto z ograniczeniami. Co do blokowania sieci, możliwe że istnieje jakaś opcja (chyba w ustawieniach sieci można ustawić dla kogo dostępne jest połączenie), ale możesz spróbować zablokować sieć na zaporze systemu Windows.

(Oski9191) #3

W cmd po wpisaniu komendy wyskakuje: “Nazwa ‘netuser’ nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy.” Konsola uruchomiona na koncie administratora nawet próbowałem uruchom jako administrator ale nie pomogło :confused:

(roobal) #4

Mój błąd, powinno być net user, tj. osobno. Poprawiłem wyżej polecenie.