Blokada dostępu do sieci na jednym z kont użytkowników

Witam chciałbym aby na PC były dwa konta użytkowników jedno administratora bez ograniczeń i drugie z ograniczeniami bez dostępu do sieci. Na komputerze zainstalowany jest Windows 7. Wiem że da się to zrobić przez kontrolę rodzicielską ale ta niestety nie działa: “Nie można wprowadzić zmian w ustawieniach kontroli rodzicielskiej. Jeśli problem będzie się powtarzał skontaktuj się z administratorem systemu.” Oczywiście chciałbym aby konto, które nie ma dostępu do sieci nie mogło mieć możliwości przywrócenia internetu.

Zaloguj się na konto, które ma możliwość podwyższenia uprawnień (należy do grupy administratorów), uruchom wiersz poleceń i włącz wbudowane konto administratora poleceniem

 

net user administrator /active:yes

zaloguj się na konto administratora i ustaw konto użytkownika jako konto z ograniczeniami. Co do blokowania sieci, możliwe że istnieje jakaś opcja (chyba w ustawieniach sieci można ustawić dla kogo dostępne jest połączenie), ale możesz spróbować zablokować sieć na zaporze systemu Windows.

W cmd po wpisaniu komendy wyskakuje: “Nazwa ‘netuser’ nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy.” Konsola uruchomiona na koncie administratora nawet próbowałem uruchom jako administrator ale nie pomogło :confused:

Mój błąd, powinno być net user, tj. osobno. Poprawiłem wyżej polecenie.