Blokada dynamiczna

Witam. Niedawno zakupiłem adapter Edimax BT-8500 i działa bardzo dobrze. Wyjątkiem jest blokada dynamiczna Windowsa, która nie wykrywa sparowanego smartfona. Próbowałem usuwać i ponownie parować smartfona, lecz to nic nie dało. Sterowniki mam aktualne. Przy moim poprzednim adapterze (ASUS BT-400) nie było żadnych problemów z blokadą dynamiczną. Mój system to Windows 10.

Pozdrawiam!

image

Widocznie jakiegoś profilu pracy nie ma ten adapter BT, co jest wykorzystywany przy blokadzie dynamicznej.

Dla porównania:

  • Asus BT-400, profile:
A2DP
FTP
FMP
GAP
GATT
HFP
HCRP
HSP
HID
MAP
OPP
AVCTP
PAN
PBAP
PXP
RFCOMM
SPP
SDAP
SDP
SYNCH
AVDTP
AVRCP
BPP
BNEP
DIP
DUN
  • Edimax BT-8500, profile:
GATT
RFCOMM
SPP

Jednym słowem ten Edimax to „bida z nędzą”, mimo że ma nowszy standard BT 5.0

Poza tym funkcja ta nie jest już rozwijana przez MS:

Z tego co wyszukałem, to profile są lub nie są wspierane przez Windows Bluetooth version and profile support in Windows 10 - Windows drivers | Microsoft Docs a odbiornik BT to tylko medium do transferu https://stackoverflow.com/a/10774084/13808586

U mnie z tym Edimax działają słuchawki, zestaw głośnomówiący, przesyłanie plików, status baterii więc co najmniej 4 profile więcej niż te, które wymieniłeś.

Co do Dynamicznej Blokady, niestety u mnie też nie działa. Ludzie piszą, że od którejś aktualizacji Windows zaczęły być z nią problemy. Microsoft już nie wspiera tego rozwiązana, więc może nie wspiera nowych urządzeń. Zasada działania była bardzo prosta - bazowała na sile sygnału.

Nie jestem ekspertem od BT ale na oko coś mi tu nie gra z tymi profilami. @reyalPreyalP ja w takim przypadku niejednokrotnie dokonuję zwrotu urządzenia i zamawiam inne.

W takim razie znacie jakąś nieoficjalną alternatywę dla tej blokady?

Wszystko co wymieniane jest w ramach Windows Hello Więcej informacji o funkcji Windows Hello i jej konfiguracji

Generalnie te dwie metody są odpowiednikiem metod znanych z urządzeń mobilnych.

Dzięki za podesłanie tego, ale mi bardziej chodziło o blokowanie komputera kiedy smartfon jest z dala od niego.

Nie ma, szkoda że tego blokowania przez telefon już nie rozwijają. To bardzo fajna funkcja. Jedyne co mi przychodzi do głowy to próba z innym odbiornikiem BT w nadziei, że zadziała. Jeżeli kupujesz przez Internet to poszukaj na Allegro z darmowym zwrotem do paczkomatu. Jeżeli nowy nadajnik nie zadziała, generujesz zwrot ze strony, wrzucasz do paczkomatu i po sprawie

Okej, dzięki za poradę. Lecz sprawdzę jeszcze apkę którą znalazłem, nazywa się Umwelt. Działa na podobnej zasadzie.