Blokada ekranu po Anniversary update

Witam. od 2 dni po jakże wspaniałym “apdejcie” próbuje skutecznie wyłączyć ten efekciarski i kompletnie zbędny ekran blokady na moim desktopie. Wszystkie tricki które działały przed update’em (gpedit, regedit, harmonogram zadań) można o kant du…  Jeśli macie jakiś skuteczny sposób to nie skrywajcie tej istotnej wiedzy, a podzielcie się nią.   ;) 

Sztuczka ta działa tylko na Windows 10 w wersji Pro.

 

  1. W menu start wyszukaj  Zasady zabezpieczeń lokalnych  i uruchom.

  2. Wybierz  Zasady ograniczeń oprogramowania , kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz  Nowe zasady ograniczeń oprogramowania.

  3. Wybierz  Reguły dodatkowe , kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz Nowa reguła ścieżki…

  4. W polu Ścieżka wklej: 

    C:\Windows\SystemApps\Microsoft.LockApp_cw5n1h2txyewy

  5. Jako poziom zabezpieczeń wybierz  Niedozwolone  i kliknij przycisk OK.

  6. Od teraz zamiast ekranu blokady masz od razu pole wpisywania hasła.

 

Również znalazłem ten sposób który działa aż… do ponownego uruchomienia.

Z tego co widzę u siebie, to faktycznie, po restarcie ekran blokady się wyświetla, ale już po zalogowaniu i zablokowaniu ekranu wyświetla się od razu pole wpisywania hasła.

To już coś, lecz mi bardziej chodziło właśnie o ten “festyn” po uruchomieniu, niezwykle drażniące.

Temat do zamknięcia, znalazłem rozwiązanie na jednej z anglojęzycznych stron.

Jakby kogoś interesowało:

  1. Ściągamy załącznik

  2. Importujemy zadanie z harmonogramu zadań

  3. szukamy katalogu z  ściągniętym plikiem xml

  4. wyiberamy go wciskamy ok i Voilà, syfiasty block screen znika na dobre

Disable Lock Screen.xml

mamrotek blokada ekranu, czyli masz na myśli ten ekran z Twoim loginem i napisem “Zapraszamy”  tak ?

Chodzi mi o ten kiczowaty obrazek ktory trzeba łaskawie przesunąc by wpisać haslo

A możesz mi pokazać ten obrazek ?

1436549419-670x392.png

Pokazuje

A czy Ty u siebie na windows 10 przed uruchomieniem pulpitu z ikonkami masz może przez kilka sekund czarny ekran ?

Jeśli nie, to wiesz może jak się go pozbyć ?

Może ktoś rozwiązał ten problem?

Nie potrzebuję hasła do windy i wkurza mnie ciągłe klikanie w spację po wybudzeniu komputera

A co z opcją “żądaj hasła po wznowieniu działania”?

Żądanie hasła wyłączone. Wystarczy kliknąć spacją i jest dostęp do konta.

Nie, nie mam takiego problemu. Być może jest to wina programów które odpalają się przy włączaniu systemu, lub wolnego HDD

 

 Jedyne co udało mi się zrobić to zablokowanie tego kiczu przy blokowaniu systemu, ale przez to ten opatrzony już do wymiocin obrazek nie chce się zmienić, za każdym razem robi mi się nie dobrze jak go widzę kilka razy w ciągu dnia  ;(

W opcjach zasilania też?

Oczywiście.