Blokada ekranu - problem z ustawieniem (Android 6.0)

(blumberplumber) #1

Witam!

Mam problem: otóż, kiedy próbuję wejść kolejno do:" Ustawienia" …>  “Ekran blokady i zabezpieczenia”…> “Blokada ekranu”, to pojawia się komunikat:

Niestety, aplikacja Ustawienia została zatrzymana.

Kiedyś udało mi się tego błędu pozbyć, ale nie do końca pamiętam, jak to naprawiłem - chyba wyczyściłem dane aplikacji, lecz nie wiem jakiej. 

Mój sprzęt to Sony Xperia M5 E5603.bez roota i odblokowanego bootloadera. Smartfon działa na stock-romie.w wersji 30.2.A.1.21.

Może ktoś miał podobny problem i jest w stanie mi pomóc, bo nie zamierzam wykonywać factory-resetu, którego już robiłem 2 razy - tylko z powodu tegoż błędu.

Z góry dzięki za pomoc:).

Cześć.Taki błąd, nie powinien wyświetlać się, szczególnie w ustawieniach. Coś modowałeś, instalowałeś, co by miało wpływ na samego Androida?

(blumberplumber) #3

nic nie robiłem, ale kiedyś próbowałem ten telefon rootować. Po nieudanej operacji rootowania przywróciłem ustawienia fabryczne przez Xperia Companion. Mam nadzieję, że da się to naprawić bez factory-resetu.

A może da się zastąpić systemową blokadę jakąś aplikacją ze Sklepu Play? Fajnie by było, gdyby taka aplikacja posiadała możliwość ustawienia wzoru, pinu, i hasła (do wyboru).

(Domker) #4

Możesz spróbować jakiegoś launchera ze sklepu play, zwykle mają własne moduły blokady, aby ujednolicić wygląd całości.

Na przykład ten jest bardzo fajny: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher&hl=pl

(blumberplumber) #5

Używam Nova Launchera, ale gdzie jest ten moduł blokady?

(Domker) #6

Osobno się pobiera.

http://teslacoilsw.com/widgetlocker/

Tak naprawdę to widget, któremu nadaje się odpowiednie uprawnienia i potrafi zastąpić systemową blokadę ekranu.

(blumberplumber) #7

Ten widżet zalatuje trochę Androidem 2.x. i nie ma opcji blokady ekranu jako takiej (pin, hasło, wzór). Znacie może jakąś inną aplikację? Fajnie by było, gdybym mógł wybrać rodzaj blokady z podanych wcześniej (PIN, hasło lub wzór).

[EDIT]

OK, zrobiłem ten Factory-Reset i wszystko - przynajmniej na razie - działa jak należy:-)

[EDIT2]

Odkryłem przyczynę: problem sprawia aplikacja Clean Master. Niestety nie wiem, czy kłopoty pojawiają  się po wyczyszczeniu plików-śmioeci, czy podczas działania Charge Mastera. Na szczęście, kiedy odinstalowałem Clean Mastera, to wszystko wróciło do normy:)

Będę badał temat i jak się czegoś dowiem, to o tym tu napiszę:)

(goldboy) #8

A wiec sprawa wygląda tak, że clean master jest sprawcą tego problemu. Otóż można odinstalować tą aplikacje, tylko czy jest to konieczne? Clean Master to dobre, a nawet bardzo dobre narzędzie dzięki któremu nie utoniemy w śmieciach na naszych smartfonach. Ja zrobiłem dwie rzeczy na mojej xperii dzięki którym obeszło się bez odinstalowywania. Mianowicie wyłączyłem wszystkie uprawnienia i usunąłem pamięć podręczną clean master.Teraz wszystko chodzi jak należy.

Clean Master można odinstalować. Ja od pół roku, nie mam żadnych aplikacji, typu CCleaner, czy Clean Master, na Androidzie. Da się żyć. Od tego mam “pamięć” w aplikacjach, aby od czasu do czasu, wyczyścić pamięć telefonu.