Blokada ekranu - problem z ustawieniem (Android 6.0)


(blumberplumber) #1

Witam!

Mam problem: otóż, kiedy próbuję wejść kolejno do:" Ustawienia" …>  “Ekran blokady i zabezpieczenia”…> “Blokada ekranu”, to pojawia się komunikat:

Niestety, aplikacja Ustawienia została zatrzymana.

Kiedyś udało mi się tego błędu pozbyć, ale nie do końca pamiętam, jak to naprawiłem - chyba wyczyściłem dane aplikacji, lecz nie wiem jakiej. 

Mój sprzęt to Sony Xperia M5 E5603.bez roota i odblokowanego bootloadera. Smartfon działa na stock-romie.w wersji 30.2.A.1.21.

Może ktoś miał podobny problem i jest w stanie mi pomóc, bo nie zamierzam wykonywać factory-resetu, którego już robiłem 2 razy - tylko z powodu tegoż błędu.

Z góry dzięki za pomoc:).


#2

Cześć.Taki błąd, nie powinien wyświetlać się, szczególnie w ustawieniach. Coś modowałeś, instalowałeś, co by miało wpływ na samego Androida?


(blumberplumber) #3

nic nie robiłem, ale kiedyś próbowałem ten telefon rootować. Po nieudanej operacji rootowania przywróciłem ustawienia fabryczne przez Xperia Companion. Mam nadzieję, że da się to naprawić bez factory-resetu.

A może da się zastąpić systemową blokadę jakąś aplikacją ze Sklepu Play? Fajnie by było, gdyby taka aplikacja posiadała możliwość ustawienia wzoru, pinu, i hasła (do wyboru).

 


(Domker) #4

Możesz spróbować jakiegoś launchera ze sklepu play, zwykle mają własne moduły blokady, aby ujednolicić wygląd całości.

Na przykład ten jest bardzo fajny: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher&hl=pl


(blumberplumber) #5

Używam Nova Launchera, ale gdzie jest ten moduł blokady?


(Domker) #6

Osobno się pobiera.

http://teslacoilsw.com/widgetlocker/

Tak naprawdę to widget, któremu nadaje się odpowiednie uprawnienia i potrafi zastąpić systemową blokadę ekranu.


(blumberplumber) #7

Ten widżet zalatuje trochę Androidem 2.x. i nie ma opcji blokady ekranu jako takiej (pin, hasło, wzór). Znacie może jakąś inną aplikację? Fajnie by było, gdybym mógł wybrać rodzaj blokady z podanych wcześniej (PIN, hasło lub wzór).

[EDIT]

OK, zrobiłem ten Factory-Reset i wszystko - przynajmniej na razie - działa jak należy:-)

[EDIT2]

Odkryłem przyczynę: problem sprawia aplikacja Clean Master. Niestety nie wiem, czy kłopoty pojawiają  się po wyczyszczeniu plików-śmioeci, czy podczas działania Charge Mastera. Na szczęście, kiedy odinstalowałem Clean Mastera, to wszystko wróciło do normy:)

Będę badał temat i jak się czegoś dowiem, to o tym tu napiszę:)


(goldboy) #8

A wiec sprawa wygląda tak, że clean master jest sprawcą tego problemu. Otóż można odinstalować tą aplikacje, tylko czy jest to konieczne? Clean Master to dobre, a nawet bardzo dobre narzędzie dzięki któremu nie utoniemy w śmieciach na naszych smartfonach. Ja zrobiłem dwie rzeczy na mojej xperii dzięki którym obeszło się bez odinstalowywania. Mianowicie wyłączyłem wszystkie uprawnienia i usunąłem pamięć podręczną clean master.Teraz wszystko chodzi jak należy.


#9

Clean Master można odinstalować. Ja od pół roku, nie mam żadnych aplikacji, typu CCleaner, czy Clean Master, na Androidzie. Da się żyć. Od tego mam “pamięć” w aplikacjach, aby od czasu do czasu, wyczyścić pamięć telefonu.