Blokada Firewall - pomoc w odblokowaniu

Witam. Mam następujący problem. Od pewnego czasu mam problem z przeprowadzeniem m.in testu pingu na stronie pingtest.net oraz np. z odsluchaniem utworu na stronie zippyshare.com . Wiem, że jest to wina jakiejś blokady tylko nie wiem jakiej. Wrzucam screen ze strony pingtest z komunikatem jaki się pojawia : http://wyslijto.pl/plik/iaxf83puie . Ktoś może coś podsunąć ? Wiem, że jest to jakaś zapora, tylko która?

Korzystam z przeglądarki Opera [wersja najnowsza], oraz na Mozilli jak patrzyłem również taki sam problem, więc jest to coś związanego z Firewall’em.

Pracuję na systemie Windows 7 64 BIT ver. Home Premium

Proste pytanie - próbowałeś w tej samej sesji ponowić test ? (też mi to wyskakiwało a ponowny test już odpalał)

A masz jave zainstalowana? zeby zrobić ping na speedtescie trzeba mieć jave i wyrazić zgodzę na uruchomienie.

Sprawdzałem teraz :slight_smile: . Tylko do Warszawy jak wykonuję test to mi blokuje, a do reszty miast jest okej, nie wiem czemu. Ktoś ma jakiś pomysł :?:

Co do zippyshare i odtwarzania utworu, no to dalej blokuje, jak naciskam odtwórz to tylko jest skrzypienie [milisekundowe odtworzenie] …