Blokada folderu

Witam. Przez własną głupotę zablokowałem pewien folder, który teraz chcę usunąć. Podczas próby, pomimo uprawnień administratora, widzę komunikat “Potrzebujesz uprawnień do wykonania tej akcji”. Czy jest jakaś możliwość uzyskania tych uprawnień, albo odblokowania folderu?

Możesz spróbować najnowszego Odkurzacza i dodać zablokowany folder do usunięcia modułem usuwania zablokowanych plików.
Dokładnie wczytaj się, jak uzyskać dodatkowe moduły odkurzacza:

2 polubienia

Najprościej uruchomić dowolną dystrybucję Linuxa, przejść na dysku do miejsca gdzie zablokowany folder się znajduje i usunąć go poleceniem:

sudo rm -rf nazwa-folderu

Usunięcie z poziomu przeglądarki plików przeniesie folder do systemowego linuxowego kosza (*Trash).
:wink:

1 polubienie

Unlocker Portable


na plik EXE aplikacji upuszczasz folder i po chwili powinien dać radę usunąć, czasem wymaga restartu systemu (jakieś trudne blokady np. usługa wykorzystuje plik / folder i zakończenie jej pewnie by włączyło monit o ponownym uruchomieniu komputera w ciągu 1 minuty).

Można też bez instalowania żadnych aplikacji zewnętrznych:

uruchamia się: cmd.exe jako administrator. (cmd.exe > PPM > Uruchom jako administrator)

TAKEOWN /F “ścieżka dostępu do folderu” /R /A
icacls “ścieżka dostępu do folderu” /grant Administratorzy:F /T
icacls “ścieżka dostępu do folderu” /grant UŻYTKOWNIK:F /T

Za “UŻYTKOWNIK” nazwę użytkownika na jakim jest się zalogowany w systemie.
Za “ścieżka dostępu do folderu” pełną ścieżkę do zablokowanego folderu

1 polubienie

To działa dokładnie jak te poradniki na dodanie opcji “Take Ownership” z prawego klawisza myszy?
Zawsze zastanawiało mnie czemu ta opcja nie działała nawet na koncie administratora.