Blokada GOOGLE FRP - Szukam serwisu do usunięcia

Krótko i na temat.

SAMSUNG GALAXY A5 A520F. Po resecie pojawia się blokada FRP.
Telefon jest legalnego pochodzenia, dlatego nie interesują mnie filmiki YouTube ukazujące jak złamać zabezpieczenie. Interesuje mnie serwis, w którym (jak będą chcieli) mogę potwierdzić legalne pochodzenie urządzenia, a w sytuacji jak uceglą mi telefon, to będę odpowiedzialni. Na terenie WROCŁAWIA, KATOWIC lub BIELSKA BIAŁEJ (obecnie preferuję B-B). Orientuje się ktoś w temacie?

I uprzedzam…

Tak. Wpisywałem wszystkie konta google, które miałem na telefonie - żadne nie wydaje się być tym pierwszym. Co więcej, nie otrzymałem maila z informacją, że wykonano nieautoryzowany reset, a podobno powinien przyjść. Nie przyszedł na żaden kontakt, który na pewno pamiętam, a było ich wiele.

Nie, nie chcę probować filmików z YouTube’a, bo najnormalniej w świecie Android to nie mój świat. Szkoda mi nerwów i czasu. Wolę dać zarobić komuś, kto się na tym zna.

Raczej żaden serwis szanujący się nie weźmie odpowiedzialności za lewe zdjęcie tej blokady. Mogą za to po prostu beknąć.
Gadaj z supportem gugla, oni pomogą najprędzej.

Info o nieautoryzowanym resecie przyjdzie właśnie na ten właściwy adres mailowy. Właśnie na ten, którego używa się do zdjęcia blokady :wink:

Oj, chyba słabo się orientujesz, skoro serwisy afiszują się z taką ofertą, a ponadto BOXy serwisowe są wyposażone w taką funkcjonalność. Rozmowa z supportem gugla, to jak groch o ścianę. Samsung oferuje pomoc, ale właściciel musi się stawić z papierami. Dla mnie problem to o tyle, że telefon jest firmowy i jak powiem szefowi, że zablokowałem telefon jak idiota, bo jestem fanbojem apple, to będę miał większe kłopoty, gdybym powiedział, że upadł. I chyba Ostatecznie tak zrobię - rzucę nim o podłogę :smiley:

1 polubienie

Szanujący się… to ważne słowa w tym zdaniu.
O… tym bardziej jak to firmowy sprzęt. Idź z tym do ludków od IT w waszej firmie i niech oni się zajmą.
Nie kombinuj, bo nakombinujesz jeszcze gorzej.

Problem rozwiązany. Skorzystałem z oferty na OLX.
Pan był na tyle uprzejmy, że podjechał z komputerem prosto na uczelnię.
Cały proces zajął mu ~20 minut.

Podsumowanie:

Flaga KNOX nie została zmieniona na 1.
System jest oryginalny 7.0
Telefon uruchamia się i działa normalnie.

Dziękuję za uwagę :wink:

1 polubienie

Każdy szanujący serwis poprosiłby o dwowód zakupu telefonu lub coś co potwierdzi ,że nie jest kradziony. I odblokuje FRP. A każdy chciwy na kasę i nie uczciwy serwis zrobi to bez żadnych ceregieli.:slight_smile:

Bzdura!

Na świecie kradnie się tylko telefony komórkowe? Nigdzie nie pytają o potwierdzenie własności. Nie spotkałem się jeszcze, aby oddając coś do serwisu, serwisant zapytał mnie o dowód własności. Samochód? Choć rzadko, to oddaję do serwisu - mechanik bierze i o nic nie pyta. Komputer? Zdarzyło się oddać do serwisu. Nikt o nic nie pytał. Telefon na usunięcie SIM-LOCKA, albo wymianę wyświetlacza też. I nikt nigdy o nic nie pyta. Ekspedientka nie prosi Cię o wyciąg z banku, aby sprawdzić, czy pieniądze, którymi płacisz, na pewno pochodzą z Twoich środków.

Nielegalna jest TYLKO zmiana numeru IMEI na inny niż oryginalny.

1 polubienie