Blokada iCloud ipad air 2

Witam,
Ktoś z użytkowników wyjaśni mi o co dokładnie chodzi w tej aukcji? Co to za blokada i czy faktycznie jest niezdejmowalna? Warto to kupić, a może to kradziony Ipad?
http://allegro.pl/apple-ipad-air-2-a1566-oryginal-zloty-icloud-fv23-i6785615641.html

Zablokowany i amen. Kto wie, jaka jest rzeczywista historia urządzenia…
I po co naklejane kartki, skoro urządzenie jest czyste?

To też mi się rzuciło w oczy, ale nie wiem jakie tam numery umieszcza producent więc o to nie dopytywałem. Czy takiego urządzenia z dowodem zakupu nie może odblokować serwis apple?

Może. Ale coś mi mówi, że nie ma na dowodzie zakupu ani sprzedającego, ani osoby, która to kupi…
Ponadto urządzenie z modemem GSM może mieć zablokowany numer IMEI, o czym przekonasz się dopiero wtedy, gdy jakimś cudem uda Ci się uruchomić urządzenie. Zdaje się, że kartka wisi na IMEI-u.

Może ale nie zrobi. Może to tylko właściciel iCloudu, którym jest zablokowany iPad.
@anon741072 poznaj pierwszą zasadę świata Apple: nigdy nie kupujesz żadnego urządzenia Apple, które jest zablokowane iCloudem. Choćby to był najlepszy deal świata. Kropka.

No to nie pocieszyliście mnie :disappointed_relieved:

Niestety, ale prawda jest taka, że nikt nie zapomina przez przypadek hasła do urządzenia za tyle pieniędzy.
Najczęściej jest to urządzenie pochodzące z jakiegoś przekrętu.

Sprzedawany komplet (jego pełny zestaw - jeżeli to prawda) może świadczyć o tym, że pochodzi z kradzieży wśród domowników. Albo jakiegoś miejsca pracy.

Zapytałbym o oryginalny dowód zakupu, ale nie znam procedur odblokowywania takiego urządzenia dlatego wolałem zasięgnąć opinii. Dzięki w każdym razie za zainteresowanie.

Napisałam do autora aukcji. Zobaczymy co odpisze :wink:

1 polubienie

“ZNAJOMY PRZYNIÓSŁ DO SPRZEDANIA BO JAKOS SOBIE ZABLOKOWAL I ZA CHINY NIE MOGL ODBLOKOWAC” Ta ta ta sraty pierdaty, Jak ktoś sobie zablokuje to łatwo może sobie odblokować iurządzenei przez stronę i cloud, to raz, a dwa gdyby faktycznie numery były zgodne to sprzedawca by ich nie zakrywał, Trzy należy omijać aukcje z blokadami icloud, brakiem całego zestawu, przed przystąpieniem do zakupów zrobić rozeznanie w cenach ile faktycznie kosztuje dany sprzęt (bo tanie albo lewe, albo sprowadzone z chin gdzie przesympatyczny pan chińczyk z 4 uszkodzonych składa jeden działający egzemplarz) Generalnie przynajmniej ja wyznaję zasadę że zawsze kupuję jaki kolwiek sprzęt osobiście, aby go sobie dokładnie pobadać :slight_smile:

Serwis Apple nie może zdjąć blokady iCloud dopóki nie będzie pewny, że to ty faktycznie byłeś użytkownikiem tego urządzenia i to do Ciebie należy to konto (a gdyby należało do Ciebie, to proces odblokowywania na stronie iCloud jest banalnie prosty i na pewno byś sobie z tym poradził).
90% takich iPadów, iPhonów i iPodów Touch pochodzi z kradzieży, pozostałe 10% to przekręty rożnej maści.
Oczywiście jest możliwe zdjęcie tej blokady poza Apple i jego autoryzowanymi resselerami, lecz wiąże sie to z wyprawą do Chin i kosztem około $50 - urządzenie w Chinach ma przelutowywane pamięci, jest flashowane i ma nadawany nowy IMEI.

A wiec prosty wniosek - nie kupuj pod żadnym pozorem! Rada również na przyszłość co do kupowania używanego sprzętu Apple. Zawsze sprawdzaj przed zakupem stan gwarancji i wszystkich blokad na tych stronach: https://checkcoverage.apple.com/pl/pl i http://www.imei.info. Jeżeli sprzedawca nie chce udostępnić Ci numeru IMEI urządzenia to wiedz, że coś ukrywa i nie ryzykuj :slight_smile:

1 polubienie