Blokada internetu przez policję (wirus)

Witam. Gdy tylko wejdę na jakąś stronę (nie na każda ale na zdecydowaną większość) następuje przekierowanie i mam stronę na której jest całe mnóstwo logo ONZ chyba i potem komunikat, że mam zablokowany telefon i żeby podać kod UKASH lub PSC (500zł). Moje pytanie co mogę z tym zrobić skoro mam to na telefonie (Android 4.3). Przywróciłem ustawienia fabryczne, skanowałem AVG i nic. 

 

Blagam o pomoc!

Zainfekowany router:

http://forum.dobreprogramy.pl/wirus-ukash-zablokowany-internet-t485846/

http://multimo.telestrada.pl/uwaga1

Zresetowałem router, wszystko wygląda OK, na telefonie ściągąłem program do zmiany DNS i za 1. razem pomogło ale teraz niby dns się zmienia, ale po wejściu na dowolną stronę jestem przekierowywany, a po wejsciu do programu widze, że current dns jest ustawiony na tę stronę, na którą jestem przekierowywany. PRZYPOMINAM, ŻE PROBLEM DOTYCZY TELEFONU (xperia SP, android 4.3). Nie mam roota i proszę o pomoc. Czy jest jakiś sposób by “wymusić” DNS tak by po zmianie na np: 8.8.8.8/8.8.4.4 nie zmieniał się na inny? 

tak, wchodzisz w ustawienia wifi, klikasz dluzej swoja siec wifi -> modyfikuj siec -> zaawansowane -> ustawienia ip -> dhcp -> statyczny i tam na sztywno ustawiasz sobie ip/dns/brame. pewnie w twoim androidzie jest inaczej ale zawsze jest mozliwosc zrezygnowania z dhcp - a jak działa dhcp to juz w google poczytasz ale to najszybsza droga na poradzenie sobie z atakami na routery.

Próbowałem i tej metody, ale nic to nie dało, wpisałem DNS googlowy połączenie sie zresetowało by zapisać zmiany, a po wejściu na reddita nastąpiło przekierowanie na 94.249.207.93

Dodane

Dodam także, że problem występuje nie tylko przy połączeniu Wi-Fi ale również gdy używam danych transferowych.

  1. Odłączenie od sieci bezprzewodowej i odpięcie wszystkich urządzeń od routera.

  2. Wyłączenie routera.

  3. Hard reset urządzenia mobilnego (Xperia SP).

  4. Skan komputerów podpiętych do routera i tych łączących się bezprzewodowo (Malwarebytes Anti-Malware, HitmanPro).

  5. Factory reset routera, konfiguracja DNS oraz zmiana domyślnego hasła.

  6. Podłączenie urządzeń do routera.