Blokada IP miast

Czy można za pomocą htaccess zablokować dostęp do serwisu z niektórych miast w Polsce (mówię o mniejszych miastach)? Czy każde miasto ma jedno, swoje IP? Czy to w ogóle możliwe w jakiś sposób? Zależy mi na tym, żeby osoby z kilku miejscowości nie miały dostępu do strony.

Nie. IP jest zależne od dostawcy internetowego i nie musi być zgodne z granicami administracyjnymi kraju. Przykładowo jeśli w mieście jest 1000 użytkowników Neostrady to w danej chwili każdy z nich ma inne IP, które może być za chwilę przydzielone komuś z miejscowości kilkadziesiąt kilometrów dalej. Miasta nie wytniesz, ewentualnie można próbować wyciąć pulę adresów danego dostawcy powiązaną z danym miastem ale co z innymi dostawcami mającymi adresy IP z całkowicie innej puli?

PS. A co z dostępem mobilnym (GSM/UMTS) - to w żaden sposób nie jest powiązane z lokalizacją a coraz bardziej popularne?

Hm, a da się np. całe województwo? Ewentualnie - czy jest jakiś sposób żeby znaleźć IP chociażby tych przykładowych 1000 użytkowników neostrady? Co do dostępu mobilnego, to akurat mnie nie interesuje, chodzi głównie o to, by odciąć się od małych hakierów, które z reguły siedzą przy swoich komputerach domowych.

A masz i kombinuj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia: … %C3%B3w_IP :wink:

to nie są dane jawne i tego nie dowiesz się kto w danej chwili jaki adres IP ma przydzielony - operator tego Ci nie udostępni, możesz tylko namierzać pojedynczych userów.

Soulfain , teraz mój IP to: 95.41.224.188. Jestem w Wielkopolsce, mieszkam w Wielkopolsce. Zdziwiony? Tak jest z wieloma ludźmi korzystającymi z dynamicznie przydzielonego adresu IP.

Korzystasz z PLUSNET Polkomtel S.A.- więc może być wielkopolska czy małopolska, któż to wie.

A w dużych miastach nie ma hakerów? albo oni nie mają tam komputerów w domach? :x

Daruj sobie …i tak nie ma takiej możliwości.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

@api

nie mówię o wszystkich hakerach tylko kilku wybranych. Kolega mnie pytał czy da się zablokować ichniejsze forum dla takich (wiedzą z jakiego miasta są), ja niestety nie słyszałem o blokowaniu dostępu dla miast, stąd mój temat.

Pozdrawiam,

Soulfain

Pewnie jest jakieś API czy coś co identyfikuje miasta. Chyba w dużych portalach tak jest , gdzie np. Pogoda jest identyfikowana po miastach. Taka usługa może być płatna.

Są skrypty lokalizujące po IP, ale co z tego?

Przykładowo lokalizator Onetu umiejscawia mnie 100km dalej. Nie w tym mieście, nie tym powiecie, a nawet nie w tym województwie.

Czyli zgodnie z tym co wcześniej w tym wątku napisałem :wink: