Blokada IP w zaporze systemu Windows 7

Witam,

Jak zablokować adres IP w zaporze systemu Windows? Chcę stworzyć regułę, która uniemożliwi się łączenie z moim komputerem, jednak nie wiem jak to zrobić…

do blokowania adresu IP w komputerze jest osobny płatny program. niema tego w windowsie.

No to w takim razie co robi Zapora Systemu Windows?

To nie do tego?

Chodzi o witrynę www ? Wklej w pole w Menu Start : notepad %systemroot%/system32/drivers/etc/hosts <- klik w to

zablokuj przez plik host:

127.0.0.1 adres.ip.do zablokowania

W zaporze systemu w zakładce “Zakres” podaj IP , i stwórz regułę Przychodzącą i Wchodzącą, Protokoły i Porty - Dowolne, dla wszystkich programów akcja “Zablokuj” .

Tego nie rozumiem.

# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.

#

# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.

#

# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each

# entry should be kept on an individual line. The IP address should

# be placed in the first column followed by the corresponding host name.

# The IP address and the host name should be separated by at least one

# space.

#

# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual

# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.

#

# For example:

#

# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server

# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host


# localhost name resolution is handled within DNS itself.

#	127.0.0.1 localhost

#	::1 localhost

To może dodaj do tego pliku blokadę adresu IP _ 123.123.123.123 _ i ja sobie zmienię na takie, jakie chcę zablokować.

To jeżeli chodzi o www. Może zadziałać dla IP kompa ale nie musi , wyżej podałem instrukcje co do zapory.

Robię serwer do gry. Chcę dzięki tej zaporze chcę zablokować kogoś IP, tak aby nie mógł wchodzić mi na serwer. Wiem, że można zablokować IP na serwerze, ale ten ktoś sobie dodał jakieś specjalne uprawnienia, że mimo blokady dalej sobie może wchodzić [to samo IP, nie proxy jakieś] i mi rozwalać serwer, dzięki tym uprawnieniom.

Próbowałem dodać te reguły, ale nie blokuje.

Spróbuj tak : Nowa reguła przychodząca/wychodząca > Niestandardowa > Wszystkie programy (ewentualnie serwer gry.exe) > Typ protokołu - Dowolne > Zakres - Tu podajesz adres IP blokowanego kompa w polu Lokalny (Twoja sieć) albo Zdalny (ktoś z zewnątrz) > Akcja -Zablokuj > Profil - Wszystkie > Nazwa - Twoja :wink:

Tak właśnie próbowałem i nie działa :frowning:

Próbowałeś wszystkie programy jak i wskazać ścieżkę do exe serwera ?

Znaczy .exe nie, bo plik, który uruchamia serwer ma rozszerzenie .bat.

Dodane 02.04.2013 (Wt) 18:02

Serwer uruchamia się w wierszu poleceń.

cmd.exe ?

Czekaj, opisz konstrukcję serwera = u kogo on jest, w jaki sposób “ten ktoś” uruchomia ten serwer, jak i skąd się do niego łączy itd…

No serwer robię ja, na własnym komputerze.

Chcę, by zapora blokowała połączenie serwera z tym użytkownikiem, bo sobie porobił takie cuda w uprawnieniach, że bym musiał całe kasować.

Chodzi mi o to w jaki sposób ten ktoś odpala serwer czyli plik bat który jest u Ciebie ?

A serwer uruchamiam za pomocą pliku z rozszerzeniem .bat, który otwiera [?] plik .jar.

Dodane 02.04.2013 (Wt) 18:10

Nie.

Trochę źle zrozumiałeś.

On nie ma dostępu do plików serwerowych.

Tylko on wchodzi i niszczy no… zabija graczy komendami dla przykładu.

Nie jasne było wszystko ale teraz już jest . Żadną zaporą tego nie zrobisz.

No ale jak to - nie mogę zablokować łączenia się adresu IP z moim komputerem?

Dodane 02.04.2013 (Wt) 18:18

No dobra :frowning:

Spróbuje gościa innym sposobem przyblokować.

Dzięki za pomoc!

Połączenie z IP możesz, ale Ciebie jest inna sytuacja. Spróbuj programu PeerBlock

Są dostępne w Windows 7 zaawansowane ustawienia zapory. Wchodzisz tam w połączenia przychodzące, wybierasz regułę dla ruchu przychodzącego, własną, dla wszystkich programów, portu twojego serwera, adresu IP który chcesz zablokować i jako akcję wybierasz “blokuj”.

To właśnie próbowałem.