Blokada klawiatury przy wciśnięciu kilku klawiszy na raz

(Tomasz185) #1

Witam,

może ktoś z Was będzie wiedział od czego to może zależeć, albo jak to sprawdzić przy kupowaniu klawiatury. Chodzi o to, że jedna klawiatura działa bez problemu przy wciskaniu kilku klawiszy jednocześnie, np. strzałka w górę + strzałka w prawo + spacja, a inne klawiatury blokują spację przy identycznej kombinacji (strzałka w górę + strzałka w prawo + spacja). Próbowałem już na kilku nowych klawiaturach i tylko jedna nie blokuje. Sprawdzałem czy mam włączone/wyłączone klawisze trwałe (5x SHIFT), ale funkcję tą mam wyłączoną. Od razu podkreślę, że to są jedynie 3 klawisze przyciskane jednocześnie -> nawet nie pojawia się charakterystyczny dźwięk w komputerze, tylko po prostu dwa klawisze działają, a trzeci już nie. Wszystko zatem wskazuje na to, że zależne jest to od klawiatury, tylko jak to sprawdzić przed zakupem?

Pozdrawiam

(Danielm86) #2

jak sprawdzić? Kupować jakąś droższą np Logitech, a4tech niż za 10 zł w kiosku ;). Osobiście posiadam a4tech i można naciskać wszystkie i nic się nie przywiesza i nie pipczy :wink:

(Mati90 3) #3

Jemu chyba chodzi o to co się dzieje np: w nfs. Jedziesz trzymasz strzałkę w góre, wciskasz nitro(spacja), a w prawo już skręcić nie możesz, chociaż w lewo tak :smiley:

(Tomasz185) #4

Mam klawiaturę Media Tech, dwa lata temu była warta 100 zł, więc teraz pewnie połowę tego i klawisze blokuje. Mój brat ma klawiaturę za około 50 zł i klawisze blokuje, miałem a4tech jakiś tańszy model - blokuje. Spoko, ja mogę wydać 100 zł na dobrą klawiaturkę, tylko jaką będę miał pewność, że będzie działać tak jak tego oczekuję. Gdzieś słyszałem, że takie blokowanie ma swoją nazwę - myślałem więc, że przed zakupem da się to sprawdzić. Zostaje jedyne rozwiązanie - poprosić sprzedawcę, najlepiej w sklepie internetowym, żeby daną klawiaturę podłączyli do kompa i sprawdzili czy klawiszy nie blokuje :smiley:

(Kpc21) #5

Poprosić sprzedawcę o podłączenie jej do komputera. Innego sposobu raczej nie ma.