Blokada kliknięcia PPM - XHTML i Validator

Jak zablokować kliknięcie PPM lub opcję kopiuj i pokaż źródło? Szukałem w google i znalazłem parę opcji, ale te w body to validator wywala błędy, a inne skrypty nie działają na FF.

Chcę to wprowadzić, ponieważ taki jeden sobie skopiował całość (kod+CSS) i umieścił na swojej stronie jakby nigdy nic to było jego autorstwa. Wmawiał mi że to on robił, ale jak to możliwe jak nawet CSS jest identyczny, a nawet komentarze w kodzie.

Da radę coś napisać?

Da, ale nie w każdej przeglądarce i nie zawsze będzie działać. Poza tym to tylko zabezpieczenie dla idiotów, bo kod i tak będzie się dało skopiować.

Poczytaj jak działają “komputery” i internet…

Żebyś mógł w ogóle jakąkolwiek strone zobaczyć to kod źródłowy musi znaleźć się w przeglądarce, więc tak czy inaczej jest milion sposobów na skopiowanie tego Twojego cssa czy htmla.

Jednym słowem jedna możliwość to ograniczenie dostępu jakiemuś gronu użytkowników np po podaniu hasła że moga wchodzić dopiero na strone ale to mało praktyczne rozwiązanie, dlaczego tłumaczyć chyba nie musze… :wink:

Są narzędzia, które deformują kod, zachowując jego funkcjonalność (likwidacja spacji itp.)

Jedna minuta w jakimś programie który ma autoformatowane i masz czytelny kod. Jedyna droga to zaszyfrowanie kodu html, odczytanie tego javascriptem i rozkodowanie, a potem document.write. Ale to też nie ma większego sensu, bo i to można obejść, może trochę trudniej niż poprzedni sposób, ale dla chcącego nic trudnego.

zweistein, takie “szyfrowanie” ma skuteczność chyba na poziomie 5% bo każdy kto choć troche zna javascript i html potrafił będzie to przeczytać.

unescape(kod) i już.

unescape zwraca wartość łańcuchową jako ASCII

Więc wkładasz escape(kod) i masz w drugą strone.

No nie żartujcie że tym strone zabezpieczycie :lol:

To tak jak byś zrobił kodu(kod) - odkoduj(kod)

www.calapolskaczytadzieciom.pl

Tu masz blokadę PPM,ale nie bardzo skuteczne jeśli ktoś by chciał

skopiować coś to Ctrl + C. :slight_smile:

W ramach HEAD

Nie rozumiem o co Ci chodzi, powycinałeś kawałki tekstu i dodałeś jakiś link nie związany z tematem… :lol:

Chyba że chciałęś zaprzeczyć temu co napisałem:

ale czyż zaprzeczysz któremuś z tych punktów które podałem ? Wątrpie… :slight_smile:

Taka prawda że, żeby działała przeglądarka to musi znać kod i nie zmienisz tego…a dodając do kodu co kawałek jakieś znaczki itd czy

coś takiego, to tylko zaśmiecasz sobie kod a nic nie zabezpieczasz strony.

Równie dobrze mógł byś klamke od domu osikać żeby włamywacze mieli utrudniony włam…

Grzesiek1, PRZECZYTAJ to, co zostało napisane w temacie. I nie cytuj Mickiewicza petitem.

OK już nie cytuje nic wiecej.

Morał z całej tej bajki jest taki że aby wyswietlić strone na danym komputerze, to trzeba przekazać komputerowi kod html/xhtml ewentualnie javascript, innego wyjścia nie ma.

Trudno dzięki za odpowiedzi.