Blokada komputera na czas określony

Witam,

Potrzebuję programu, który zablokuje komputer na określony czas w ten sposób, że nie będzie możliwe jego używanie np. przed konkretną datą, np. 13 czerwca 2012 r. Najlepiej, aby blokada była niemożliwa do zlikwidowania poprzez wpisywanie hasła, które zna osoba zakładająca, bądź jakieś inne, relatywnie mało skomplikowane metody. Istnieje w ogóle coś takiego?

Jeżeli pracujesz na Windowsie i w trybie administratora ustaw hasło które znał będziesz tylko ty. Oczywiście jako administrator komputera na koncie użytkownika tego raczej nie zrobisz mam na myśli moją radę.

Dodane 22.05.2012 (Wt) 18:16

A jeżeli chodzi Ci o całkowite unieruchomienie komputera ustaw hasło w biosie ale z tym juz pewnie koledzy pomogą, ja się nie znam.

Chodzi o to, by nawet znając hasło nie dało się tej blokady cofnąć. Dlatego koncepcje haseł w biosach i trybach administratora odpadają.

Twoje oczekiwania są trochę pozbawione sensu bo hasła są właśnie po to by wykonać zablokowaną czynność po jego wpisaniu.

Ostatecznie gdybym chciał się zabezpieczyć przed samym sobą, to wygenerował bym jakieś dłuższe hasło np. tutaj:

http://www.adgraf.net/generator_hasel.php

Wpisał bym hasło metodą kopiuj - wklej i nie zapamiętywał go ani nie zapisywał, czyli w rezultacie nie znał bym hasła, a jak nie znam hasła, to nie mogę cofnąć blokady. :slight_smile:

Nie obraź się, ale to raczej ty nie zrozumiałeś moich intencji. Mnie nie zależy na tym, by zablokować komputer w sposób odwracalny na czas nieokreślony. Chodzi o nieodwracalną blokadę na czas określony. Czyli żadnych haseł, skanowania linii papilarnych czy siatkówki oka :slight_smile:

Wyszedł Ci oksymoron =D> Nieodwracalna blokada nie może się “odwrócić” po czasie określonym…

Założenia masz tak specyficzne, że raczej wszystko w Twoich rękach

http://www.dobreprogramy.pl/Srodowiska- … s,125.html

Jednak informatycy to specyficzne środowisko :wink: Nieodwracalność na czas określony oznacza, że nie można czegoś zmienić przed upływem jakiegoś terminu. Inaczej byłoby, gdybym napisał, że chodzi o nieodwracalność pod warunkiem rozwiązującym - wówczas byłby to faktycznie oksymoron. Ale nie wnikajmy w problemy semantyki, bo to nie są zajęcia z językoznawstwa.

Właśnie zależy mi na tym, by tego uniknąć. Nie mam czasu, ani nawet chęci do nauki programowania czegokolwiek bardziej skomplikowanego niż szyby w samochodzie :wink: No i pomijam tutaj fakt, że gdybym umiał sam sobie coś takiego stworzyć, to nie pytałbym o to na forum :slight_smile:

Oj tam… Tylko VB i to z doskoku :wink:

Pytałbyś :slight_smile: Wielokrotnie szukam w necie rozwiązań i przykładów, nie ma sensu wyważać otwartych drzwi.

Wracając do tematu, nadal za poprzednikami twierdzę, że coś wymyśliłeś i pomysł już w założeniach jest dziwny. Dlatego na 99% nie znajdziesz gotowego rozwiązania. Co dałaby taka blokada? Odpalisz system z płyty czy pena i dostaniesz się do danych, jakikolwiek program na upartego wytniesz w trybie awaryjnym. Poważnie, wykręć HD i schowaj do szuflady. Najlepiej do skrytki bankowej, z zastrzeżeniem na piśmie, że do końca euro nie można jej otworzyć :wink: Proste, skuteczne i będzie czas na mycie szyb :wink:

To tylko przy założeniu, że jestem informatykiem, a nie jestem :wink:

Pomysł może i jest dziwny. Ale to nie wynika ze specyfiki celu, ale z braku pomysłu na inne jego osiągnięcie.

Poczułem się jakbym czytał chińską gramotę.

Trochę za dużo nakładów finansowych. A poza tym, wątpię by bank oferował akurat taką usługę :wink: Już prościej by było zrobić depozyt sekwestrowy, ale to muszę znaleźć kogoś, kto będzie chciał mi ten dysk zabrać :slight_smile: Są chętni?

Jeżeli ktoś ma fizyczny dostęp do komputera , motywacje , full czasu i przynajmniej 3/4 muzgu to zakładanie jakiej kolwiek blokady nie ma sensu

  • i tyle w tym temacie

alchemik , pisząc “jakiejkolwiek” miałem na myśli wszystkie możliwe do zastosowania

przy 1/4 muzgu efekt będzie raczej mizerny

tak czy owak

jeżeli ktoś ma fizyczny dostęp do komputera

  • wszelkie programy zabezpieczające można wyłączyć lub skutecznie uszkodzić aby uniemożliwić ich działanie

  • hasła , można złamać lub wyłączyć z poziomu konta administratora

  • jeżeli jest hasło na adminie też można odczytać np. przez CD hacker

  • w przypadku ustawienia w BIOS’ie boot na HDD i zabezpieczeniu zmian hasłem można wykonać reset BIOS’u

jeżeli nawet znajdziesz taki program i zainstalujesz to można łatwo do wywalić np. przez ubuntu uruchamiane z CD lub jakiś podobie działający system

  • tak że kolego jak widzisz w tym określonym przypadku nawet 3/4 muzgu to i tak za mało