Blokada komputera - Ukash

z tego co widzę patrząc na tematy postów, nie jestem dzisiaj pierwszy z tym problemem.

po uruchomieniu jakiegoś lewego linku wyskoczyła mi blokada kompa UKASH, reset nic oczywiście nie dał, system działa normalnie tylko w trybie bezpiecznym, czy jakkolwiek to się nazywa. właśnie ściągnąłem OTL i skanuje system. co dalej?

Pokaż raporty OTL. Wklej je na www.wklej.org a w poście podaj linka do wklejki.

nie używałem wcześniej OTL, więc nie wiem czy coś jest nie tak jak trzeba, czy wszystko jest w porządku. program wyświetla na dole okna napis: “application event log record 34992” i nie reaguje na nic. w folderze, z którego został uruchomiony OTL jest plik OTL.txt, nie ma jednak pliku extras, który wg instrukcji powinien być. wklejam otl.txt:

OTL http://www.wklej.org/id/807251/

zanim pojawiła się odpowiedź w założonym przeze mnie wątku skorzystałem z porad na cert.pl. problem już nie występuje, ale nie wiem czy nie zostały jakieś pozostałości lub inne śmieci, które nie dały jeszcze o sobie znać

Dobre, następnym razem korzystaj z porad tutaj. Problem nie występuje, a wygląda na to, że infekcja wcale nie usunięta i dodatkowo rootkit zeroaccess, jak był, tak jest. Brak słów. Jak zobaczę jeszcze tą instrukcje na tym forum to natychmiast zaliczy kosmos, a Ci którzy podają ten link otrzymają stosowne nagrody.

Na początek proszę wykonaj taki skrypt

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.

czyszczenie: http://www.wklej.org/id/808545/

OTL.txt: http://wklej.org/id/808547/

Odinstaluj

Następnie pobierz AdwCleaner [http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekc … entry54015](http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbior-narzedzi-usuwajacych/page p 54015#entry54015) Zamknij wszystkie przeglądarki i użyj narzędzia z opcji Delete pokaż raport na forum

Pokaż nowy raport OTL