Blokada konta battlenet

W tygodniu kupiłem sobie gierkę ze stajni Blizza, zarejestrowałem ładnie na swoim koncie battlenet, po czym chciałem grać, ale wyskoczyło mi coś że potrzebuje dodatkowej weryfikacji i kazali mi podać, login, imię i nazwisko podane przy zakładaniu profilu… wyszło na to że zablokowali mi konto i w nic nie mogę grać bo mam zablokowane konto, żeby je odblokować muszę podać znowu te same dane, których nie pamiętam :stuck_out_tongue: napisałem bo Blizzard Polska ale na razie zero odzewu… miał ktoś podobny problem ???

A o jaką gierkę chodzi?

Mi w Diablo III nic takiego nie wyskakiwało.

jesteś pewnie ofiarą kradzieży konta

Osobiscie założyłem kontra na battle necie żeby zagrać w demo WOW i Diablo III i teraz co jakiś czas przychodzą do mnie głupkowate maile o weryfikacje konta bo niby handlowałem nielegalnie w tych grach w różnych jezykach angielskim niemieckim i włoskim. Podają linka i tak każą podać wszystkie dane do konta.

Tak więc trzeba uważać.

np ten jest z dziś

Dear customer,

Because you are involved in the trading of gold and equipment.

legitimately means playing with an unaltered game client.

Doing otherwise violates our policies for Battle.net and Diablo III,

and it goes against the spirit of fair play that all of our games are based on.

We strongly recommend that you avoid using any hacks,

cheats, bots, or exploits.

Suspensions and bans of players that have used or start using cheats and hacks will

You can confirm that you are the original owner of the account to this secure website with:

* Account name

* Account password

* First and Surname

* Secret Question and Answer

Show * Please enter the correct information

If you ignore this mail your account can and will be closed permanently.

Account security is incredibly important to us, and we hope that it’s important to you,

too. If you have any additional security recommendations to add to this list,

please feel free to share them in the comments!

Login to your account, In accordance following template to verify your account.

Też jestem bombardowany tymi meilami.

Co do kradzieży konta w przypadku autora, to jest to możliwe ale też kłania się tutaj uczciwość tego Pana, podczas zakładania konta.

A “kazali mi podać, login, imię i nazwisko podane przy zakładaniu profilu… których nie pamiętam”, mówi samo za siebie.

Jak można nie pamiętać imienia i nazwiska?:wink:

Następnym razem lepiej napisać prawdę podczas zakładania konta, chyba że ma się coś do ukrycia lub jest się zwolennikiem teorii spiskowych;)

Jak podaje się nie prawdzie dane to później tak jest ;/

Co do głównego problemu danych które podałeś przy rejestracji (mail, odpowiedź na sekretne pytanie itp.) nie da się zmienić w koncie bez pomocy supportu Blizzarda. Jeśli podałeś tam lipne dane, których na dodatek teraz nie pamiętasz to jak chcesz udowodnić, że to twoje konto. Blizzard potraktuje to jako próba przejęcia konta i podejmie odpowiednie środki.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to napisz do Blizzarda maila z informacją, o użytkowniku na którego zarejestrowałeś grę i klucz z gry. Pomoc techniczna będzie mogła sprawdzić te dane i może pozwoli im to potwierdzić, że ty to ty.

PS. Ja wiem, że ochrona własnych danych to ważna rzecz, ale trzeba też wiedzieć kiedy należy podać prawdziwe dane (nie wszystkie), ale takie które pomogą Ci udowodnić, że twoje konto jest twoje.

PSS. Poczytaj trochę o phishing’u, przyda Ci się ta wiedza.

Jak postawisz system i zainstalujesz np: Diablo III to przy pierwszym logowaniu zawsze prosi o podanie hasła zabezpieczającego które ustawiłeś podczas tworzenia konta. Ot co server Blizzarda wykrywa że jest zmieniony system i prosi o weryfikację.