Blokada możliwosci zakladania hasła na uzytkownika


(Larguss) #1

Witam. Czy istnieje sposób na zablokowanie możliwości założenia hasła na użytkownika? I nie chodzi mi założenia konta user lub coś w tym stylu.


(Bela Daniel) #2

tak, istnieje taka możliwość.

http://infojama.pl/171,artykul.aspx <- tutaj jest pokazane, a jak nie ma to tam się to ustawia


(Piotrkijak) #3

To nic nie da, bo jeżeli ktoś zna takie polecenie jak control userpasswords2 to bez problemu po wklepaniu tej komendy założy hasło i dodatkowo będzie mógł zmienić/usunąć hasło dowolnemu userowi. Najlepiej jest stworzyć konto ograniczone, ponieważ jak będzie chciał uruchomić lokalne zasady grupy, lub wspomniane przeze mnie aplet konta użytkowników poprzez komendę control userpasswords2 wyskoczy komunikat, że dany użytkownik nie ma uprawnień.


(Larguss) #4

Ale tam nic nie pisze o blokowaniu możliwości zakładania haseł. Dodam iż z komputera korzystają osoby które nie są zbytnio pojęci w dziedzinie informatyki.


(Piotrkijak) #5

Jest taka możliuwość, lokalne zasady grupy mają możliwość ukrywania apletów, wystarczy w tą opcję kliknąć dwa razy, zaznaczyć włączone, wpisać Konta Użytkowników i wtedy nikt oprócz Ciebie nie będzie miał opcji ustawienia hasła bo to się robi przez ten aplet.