Blokada na Filmweb

Ma ktoś jakiś sposób na tego nowego paywalla na Filmwebie? Miałam nadzieję, że pojawią się jakieś skuteczne filtry do uBlocka, ale aktualizacje nic nie wnoszą, a całkowita blokada skryptów, to jednak dość słabe wyjście, bo blokuje też różne potrzebne opcje :frowning:

Podrzuć przykładowy link.

Bawią się i niby trzeba dezaktywować filtr:

filmweb.pl#@#+js(abort-current-inline-script.js, decodeURIComponent, newAdblockBoardDisplayed)

O ile oczywiście uBO aktywowało filtry pod polskie anty-adblock:

https://www.certyficate.it/polskie-filtry-anti-adblock-brak-wsparcia-w-polskich-filtrach-szanowni-nasi-drodzy-od-07-12-2018-nastapia-zmiany-w-oficjalnych-polskich-filtrach/


Albo używać wersji mobilnej zamiast PC:

https://m.filmweb.pl/film/Sok+z+żuka-1988-9641 :iphone:

vs

https://www.filmweb.pl/film/Sok+z+żuka-1988-9641 :computer: :desktop_computer:

1 polubienie

Chyba że mylimy te ich osły i inne komunikaty o wykryciu Adblocka z czymś nowym?

filmweb filmweb filmweb filmweb filmweb
filmweb filmweb filmweb filmweb filmweb

1 polubienie

@anon41799040 - jaki link? Wystarczy wejść na stronę dowolnego filmu na Filmwebie.

@krystian3w Nie no, o te osły właśnie chodzi ;D Każą sobie płacić albo wyłączyć blokowanie reklam. Mogłabym nawet wnieść tą opłatę, ale ludzie na forum Filmwebu piszą, że wtedy i tak trzeba mieć wyłączone blokowanie, a ja sobie uBlockiem nie tylko reklamy blokuję, ale też usuwam niechciane elementy strony, więc mnie taka opcja nie urządza.
Dziękuje, sprawdzę ten filtr :slight_smile:

Edycja:
Niestety, nie działa ten filtr :frowning: Czyli musiałabym instalować Nano Defender?

A nie wiem, czy to nie wina uBO. W palemoonie 28.4 miałem ublocka origina 1.13.8 i dawał radę z filtrami na freedisc, czy filmwebie.
W basilisku na firefoxie 55 nightly miałem najnowszy uBO i tam na filwebie był osiołek mimo dokładnie tej samej kopii ustawień i filtrów.
Zrobiłem eksperyment i do basiliska zaktualizowałem ublocka origina do wersji 1.13.8. Dokładnie przywróciłem według kopii zapasowej z palemoona. Potem zaktualizowałem filtry. Okazało się, że wcięło osiołka…


Czyżby nowsze ublocki originy były głupsze?
Specjalny tylko 3:
MWSnap215

Właśnie o taki dowolny link mi chodzi. Nie przesiaduję na filmwebie, więc ciężko mi się odnieść.

@anon41799040 - proszę: https://www.filmweb.pl/Psy - trzeba przewinąć nieco w dół, bo blokada przesłania dolną część strony, gdzie powinny być recenzje i komentarze

Pytałam jeszcze na innym forum i tam mi napisano, że tylko chromowate mają taki problem i ogólnie też ten uBlock sobie nie radzi. Zaproponowano mi wymianę uBlocka na AdGuarda (chodzi o darmowy dodatek do przeglądarki, nie wersję płatną całego programu). Chyba przetestuję i dam znać

Prosz…

Jaka blokada?

@anon41799040 Dziwnie wygląda u Ciebie ta strona. U mnie całkiem inaczej. A to nie jest czasem wersja mobilna?

Nie. To uBlock + uMatrix.

@anon41799040 - no więc właśnie, czyli masz jeszcze jakiś dodatkowy program czy cokolwiek to jest uMatrix, a ja mam tylko uBlocka. U mnie ta strona wygląda podobnie po zablokowaniu skryptów, ale wtedy nie działają niektóre opcje i sądząc po kółeczku z Twojego zrzutu, to może też być tak i u Ciebie. Nie wiem czy to sprawdzałeś, skoro nie korzystasz z tego serwisu.
W każdym razie wszystko wskazuje na to, że uBlock sobie nie radzi i trzeba szukać innych blockerów. Wolałabym jednak mieć 1 działający zamiast dwóch.

“Kółeczko” to pewnie efekt niezaładowania pełnoekranowej reklamy, która wywaliła mi się po wyłączeniu dodatków w przeglądarce i odświeżeniu strony.

@anon41799040 A możliwe. W każdym razie u mnie nie działają różne opcje (np. sortowanie wypowiedzi, powiadomienia) po zablokowaniu skryptów i też mam kółeczko dokładnie w tym samym miejscu. I strona u Ciebie jednak wygląda normalnie, tylko nie kliknęłam w powiększenie obrazka, a na miniaturce była tylko górna część :stuck_out_tongue: No i ja mam ukryte niektóre elementy, więc i tak u mnie wygląda inaczej :wink:

Melduję, że po zainstalowaniu AdGuarda blokada faktycznie znikła, a opcje które nie działały przy zablokowaniu skryptów, teraz działają :slight_smile:
Mam nadzieję, że ten blocker sprawdzi się również ogólnie, a nie tylko na Filmwebie. Na razie wydaje się być spoko, ale nie jestem pewna, czy będą działać własne filtry z uBlocka. Niby je wkleiłam, ale chyba muszę dłużej potestować, aby się upewnić, że wszystko prawidłowo działa i będę mogła odinstalować uBlock (na razie tylko wyłączyłam)

AdamWr w AdGuard po prostu lepiej opanował walkę z anty-adblockiem niż Oleg z Maciejem pod uBlock Origin.


Nie badałem sprawy na ile pomaga uBO legacy czy wydanie 1.13.8 i dość stary Firefox.

Może dla filmweb to za mała elita do straszenia komunikatem…

1 polubienie

Co do działania filtrów to AdGuard 3.0.x ma już normalne opcje subskrypcji filtrów innych niż własne pierwszoplanowe i zweryfikowane “third-party”.

Na pewno nie będą działać filtry skryptowe uBO bez przetłumaczenia na czysty JavaScript lub skryptozakładki AdGuardowe.

1 polubienie

Widzę, że jednak własne filtry, które tak po prostu skopiowałam z uBlocka i wkleiłam do AdGuard jednak nie działają, a przynajmniej nie wszystkie :frowning: Nie wiem, czy trzeba je jakoś specjalnie przeedytować czy co?

Nie wiem jak Ty, ale ja zostaję przy uBlock Origin. Ten cały AdGuard niby fajny, ale brakuje mu personalizacji. To taki Chrome wśród blokerów reklam (albo Ci się podobam taki jaki jestem, albo spadaj!). Przez lata używania uB stworzyłem mnóstwo własnych reguł przez co często odwiedzane przeze mnie strony wyświetlają tylko to co ja chcę (dajmy na to na youtube nie chcę widzieć polecanych wideo czy komentarzy).
Myślę, że to kwestia czasu jak ktoś znajdzie skuteczny sposób na oszukanie serwisu filmweb. Nie jestem jakimś psychoczytelnikiem tej strony (gdybym był to już bym wyskrobał to parę złoty na abonament, a nie biadolił publicznie) jakoś do tego czasu przemęczę korzystając z alternatywy np. imdb

@format_c Nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tą personalizacją. Nie znam jeszcze za dobrze tego AdGuarda, bo go dopiero zainstalowałam, ale ukrywanie zbędnych elementów strony i możliwość dodania własnych filtrów posiada. Nie wiem, jaką jeszcze personalizację miałby mieć.

Pisałam już, dlaczego opłata mnie nie urządza. Poza tym dlaczego uważasz, że jak ktoś często korzysta z Filmwebu, to zaraz jest jakimś psychoczytelnikiem? Co to w ogóle znaczy? Chyba masz jakiś problem, że wymyślasz takie określenia bez żadnego sensu… Co do IMDb, to owszem, kiedy chcę sobie sprawdzić ocenę, opis czy recenzję, to jak najbardziej się nadaje, jednak nie znam tak biegle angielskiego, aby dyskutować pod filmem. Na Filmwebie często wyrażam swoją opinię lub wdaję się w dyskusję czy o coś pytam, jeśli np. nie zrozumiałam jakiejś sceny w filmie. A czekałam już długo i niestety, chociaż pojawiła się nowa wersja uBlocka, to na Filmwebie nic się nie zmieniło. Tak więc doszłam do wniosku, że się chyba nie doczekam