Blokada podstawowej nawigacji w Firefoxie 3.6.16

Witam!

Chodzi o to, że mam zablokowane (nieaktywne) przyciski nawigacyjne w przeglądarce. Te same funkcje są również “wyszarzone” w menu kontekstowym. Nie działa też odświeżanie z klawisza F5. Z klawiatury jedynie mogę zastosować [<-] backspace. Nie ma tego problemu przy Firefoxie uruchomionym w trybie awaryjnym. Zakładam obecnie, że musiałem nacisnąć kombinację klawiszy, o której nie mam bladego pojęcia. Przeszukałem narzędzia i opcje, ale nic tam nie znalazłem. Hmmm… Proszę o pomoc. Dzięki.

Na mój gust to albo masz jakiegoś wirusa albo jakiś syfny dodatek do firefoxa.

Daj listę zainstalowanych dodatków i logi z OTL.

I tak w ogóle to zalecałbym zaktualizować firefoxa do wersji 4.

Ja bym proponował obok aktualizacji przeglądarki wyłączyć wszystkie rozszerzenia i po kolei je włączać w celu wykrycia prawdopodobnego winowajcy.

Wyłączanie może nie wystarczyć, niektóre dodatki blokują możliwość ich deinstalacji z poziomu menedżera dodatków i analogicznie mogą być też takie które blokują możliwość ich wyłączenia.

Można też spróbować utworzyć w przeglądarce zupełnie nowy czysty profil, czasem błędy w starych profilach mogą powodować dziwne zachowanie przeglądarki.

Problem leży w najnowszej wersji NoScript 2.1.0.2. Sprawa tej wadliwej wersji jest dość głośna na oficjalnym forum, zwłaszcza jeśli chodzi o działanie na FF4. Znalazłem wątek, gdzie zalecono zainstalowanie wersji rozwojowej 2.1.0.3rc6 - rozwiązała ona także mój problem. :slight_smile:

Link do tematu:

http://forums.informaction.com/viewtopic.php?f=7&t=6292&sid=54922e89641edb0b5f2f15d1093548c2