Blokada portów w NETGEAR DG834G

Witam,

mam pewien problem i liczę na waszą pomoc. Otóż mam 2 PC podłączone do jednego internetu za pomocą routera NETGEAR DG834G. Z jednego PC korzystam ja, a z drugiego mama/brat. Mój problem tkwi w tym, że kiedy ja korzystam z komputera (jest mi potrzebne dobre łącze) to brat potrafi włączyć bittorrenta i ściąga w tym czasie głupie pliki :frowning:

Jeżeli ktoś z Was się orientuje w tych sprawach to prosiłbym o wytłumaczenie procesu blokowania portów w tym routerze, bądź samego programu bittorent. Port tego programu to 14231. Z góry dziękuję.

Jesli twój router posiada taka opcje (a wygláda na to ze tak )to powinna ona byc w zakladce albo bezpieczenstwo lub ograniczenia dostepu. W moim linksys’ie jest taka zakladka i poprostu moge wybrac protokoly i domyslne porty lub wpisac aplikacje i porty których aplikacja uzywa. Poprostu musisz poskakac po zakladkach w routerze i znalezc tá którá szukasz.

No tak tylko, które to :slight_smile: Nigdzie nie ma jasno napisane “BLOCK Ports” czy coś takiego.

router1.png

router2.jpg

Chciałbym blokować programy tego typu kiedy używam komputera. Może ktoś pomóc? :slight_smile: