Blokada PORTU 80 HTTP (D-link DI-524)

Witam!

Mam problem z portem 80, nie moge go “za chiny” odblokowac. Posiadam router D-link DI-524, mogę się do niego podlaczyc za pomoca HTTP wpisujac IP, wiec mysle ze to on uzywa tego port 80, bo jak odlacze router, a podlacze pod sam modem to wszystko ladnie smiga, wiec zastanawia mnie to :

  1. Czy idzie jakos odblokowac ten port w tym routrze ?

  2. Jezeli nie to czy idzie zrobic aby uzywał on zupełnie innego portu ?

  3. Czy moge wejsc do Routera, tak abym mogl zobaczyc jakie pliki ma w srodku ?

Pozdrawiam !

Sanof , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ, inaczej temat zostanie przeniesiony :arrow: do śmietnika

Zapoznaj się TYMI informacjami.

spróbuj zresetować router może to pomoże :slight_smile:

Zalogój się do routera wejdź w zakładkę Adwanced/aplikacjon i dodaj ręcznie aplikacje i port 80 bo domyślnie port nie jest blokowany dla otwierania stron ,a ten modem od jakiego dostawcy internetu jest czy czasem nie trzeba clonować adresu mac karty sieciowej :)żeby ci net zaczoł działać :slight_smile:

@UP

Zrobiłem tak jak powiedziałes lecz dalej mam port zablokowany… (

Vectra, kiedy odłącze neta i podłącze sam Modem wszystko śmiga jak powinno lecz jak już mam router to nie moge wejsc, na IP jako www ( planuje zrobic serwer www u siebie tak aby pod adres ip mogli sie wszyscy podłączyć )

No to wejdź w zakładke home /wan wybierz dynamiczne tam masz pozycje z wpisanym numerkiem Mac adres a podnim przycisk który zmieni adres mac na taki jaki mamy w karcie sieciowej komputera i wtedy internet bedzie działał :slight_smile:

Dalej port jest zablokowany :expressionless:

Na początek chciałbym wyjaśnić pewną nieścisłość. Mówiąc “dalej port jest zablokowany” masz na myśli:

  1. Strony internetowe nie działają.

  2. Nie możesz zalogować się na serwer WWW, który uruchomiłeś w swojej sieci lokalnej.

Odp1. Problem może być po stronie serwerów DNS. Spróbuj wpisać je ręcznie na kartę sieciową i sprawdź czy strony się wyświetlają.

Odp2. Aby wpisanie w przeglądarce Twojego zewnętrzny adresu IP, który otrzymałeś od operatora, spowodowało pojawienie się serwera WWW, konieczne jest wykonanie przekierowania portu.

Przejdź do zakładki Advanced->Virtual Serwer w konfiguracji routera i wprowadź dane zgodnie z przykładem zamieszczonym poniżej:

Przykład:

Uwaga: Serwer (HTTP) znajduje się na komputerze o adresie IP 192.168.0.25

Name: Web Server

Private IP: 192.168.0.25

Protocol Type: TCP

Private Port: 80

Public Port: 80

Schedule: always

Witam szanownych.

Mam podobny problem. Router Dlink DI-524, sieć w Asterze, podłączone 2 kompy (jeden przez kabel, drugi przez radio). Dotąd wszystko chodziło idealnie, ale kupiłem nowego kompa, podłączyłem i zaczęło się… Po jakiejś minucie przeglądarki (FF i IE) blokują się - nie można się połączyć z żadną stroną. Nie jest to wina firewalla ani antywirusa. Co ciekawe - pozostałe usługi chodzą; GG, ftp, poczta, wszystko śmiga, pingi też, a więc chyba tylko port 80 jest blokowany. W logach Dlinka znalazłem cały szereg komend “TX TCP reset for (moje IP)”.

O co może chodzić? Firmware wgrałem nowe. Win też oryginalny, jak by kto pytał. Zastanawiające, że jak podłączę starego kompa, wszystko gra. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.