Blokada przed pobieranie plikow

Czy da się zrobić coś żeby nikt nie mógł ściągać wybranego pliku, lub plików w folderze ?

np. ktoś wejdzie na www.mojastronka.pl/wazne/mojwaznyplik.rar to mu sie zacznie pobierać ale jak zrobić żeby była blokada pobieranie przez przeglądarke tzn tylko przez program typu total comander bedzie mozna pobrac ten plik

http://www.google.pl/search?q=htaccess+ … e+katalogu

http://www.google.pl/search?q=chmod

No patrzałem w google ale niewiem co dokładnie plik chodzby link w którym jest opisane jak to zrobić.

http://webmade.org/porady/plik-htaccess.php

ostatnie akapity powinny cię zainteresować

Uprawnienia CHMOD zmienisz za pomocą jakiegoś inteligentnego klienta FTP, chociażby Total Commander. Zaznaczasz plik ppm, menu Pliki> Zmień atrybuty… > wpisujesz pożądaną przez Ciebie liczbę albo posługujesz się polami w kolumnach.

A tutaj masz o .htaccess [klik]

Już coś, ale napiszę dokładniej:

http://tomass.net/strona.html - jest odtwarzacz i za każdym razem przy puszczeniu odtwarzacza trzeba wpisać hasło, a dało by się żeby można było uruchamiać z odtwarzacza muzykę bez komunikatów niczego, a nikt nie mógł jej ściągnąć po wpisaniu ścieżki do dzwieku np. http://www.tomass.net/muza/muza.mp3 ?

może coś w stylu żeby przeglądarce powiedzieć żeby nie miało ściągać a otworzyć się przez jakiś program ktorego niema czy coś ? niewiem

To jest niestety niemożliwe.

Cokolwiek, co otworzysz w swojej przeglądarce internetowej, jest zapisywane na dysk użytkownika. Więc zablokowanie możliwości pobierania pliku przez przeglądarkę poskutkuje tym, że w ogóle nie będzie możliwy dostęp do tego pliku.

A no właśnie mi chodzi oto żeby można używać pliku, a nie można go pobrać.

A może te chmod się tu przyda.

A jak coś się gdzieś w cookie czy gdzieś głęboko w kompie zapisze to się nic nie stanie chodzi mi o ochronę przed zapisaniem na na przykład: na pulpit.

Nie zapiszesz nigdzie głęboko, tylko do Temporary Internet Files albo innego katalogu wyszukiwarki, w której będzie zapisana Twoja strona internetowa, łącznie z soundcastem, który będzie dostępny po użyciu odtwarzacza osadzonego na Twojej stronie.

Zablokowana możliwość pobierania pliku = nie można korzystać z pliku

No chodzi mi oto żeby tylko tu znajdował się dzwięk:

Czy tak się też nieda ?

I tak będzie się dało wyciągnąć adres tego pliku, chociażby Wiresharkiem.

No to jeszcze tym wireshakiem można by było, ale jeśli pozatym nie to mozesz powiedziec jak ?

Spróbuj skomplikować adres do pliku, generuj jakieś hashe dostępowe w pasku adresu, cokolwiek. Poszukaj w Google - moja wiedza na ten temat się skończyła :roll:

A wiesz może jaki jest skrypt do html’a żeby nie można było zobatrzyć kodu źródłowego ? Blokada przed zobatrzeniem lokalizacji muzyki to bedzie

<?php defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );?>

Coś takiego jest w templatkach Joomli, nie wiem, czy zadziała to na zwykłej stronie.

Coś nie chce działać.

Ten kod powinien zakrywać tylko kod PHP, HTML cały czas jest widoczny.

Nie ma możliwości zablokowania podglądu kodu html, w temporary internet files można zawsze otworzyć aktualnie przeglądana stronę, kiedy ludzie zrozumieją, że my nie przeglądamy w necie! !!

Nie zamknąłeś tagu

Testowy odtwarzacz .mp3