Blokada sterowników z Windows Update w Windows 10

Windows instaluje sterowniki teoretycznie przetestowane, które mają nie sprawiać problemów, czy gryźć się z innymi komponentami systemowymi dlatego trafiają tam z opóźnieniem. To całkiem normalne w systemach z centralnym repozytorium. Kwestia ile czasu zajmuje im to testowanie to inna sprawa.
Pytanie, dlaczego tak zależy ci na najwyższym numerku tych sterowników. Czy coś na proponowanych przez MS nie działa, nowe wprowadzają istotną zmianę, wyraźnie poprawiają wydajność? Bo jeśli chcesz je instalować tylko dla zabawy, to się baw, ale daruj sobie oburzenia w stylu “cholerny Windows”, bo moim zdaniem sposób dystrybucji sterowników W10 jest bardzo dużą zaletą nowego systemu i mocnym argumentem do upgrade ze starszych wersji - wreszcie instalując system nie trzeba o nic się martwić, a komputer działa ootb.

Niestety, brak w rejestrze “DeviceInstall”.

Ja mam Acer Extensa 2540 z kartą Intel HD 620 i najnowszym sterem do niej.

Powinien u Ciebie zaskoczyć:

I nie wraca Ci usilnie do starych wersji ? Ja zainstaluje, uruchomię ponownie komp i już pobierają się stare stery… ani zablokować tego ani ukryć. A za Windowsa PRO płacić nie będę :stuck_out_tongue:

Sterowniki ze strony Intela to są sterowniki referencyjne. Intel sam nie zaleca instalacji ich na laptopie. Na laptopie powinno używać się sterowników od producenta laptopa. I właśnie takie pobiera system z WU. Używanie sterowników referencyjnych na laptopie może skutkować problemami technicznymi, bo producent laptopa dostosowuje sterowniki do swoich produktów.

A u mnie na Win 10 w czasie instalacji pojawia się monit, że to nie jest wersja zweryfikowana. Po taką mam się zgłosić do producenta sprzętu i tyle. Instalator przerywa pracę. Ciężko więc będzie sprawdzić rozwiązanie ze zmianami w rejestrze. Ale to teraz myślę, że mało ważne.

Tu taka rozkminka odnośnie DCH Drivers for Intel