Blokada sterowników z Windows Update w Windows 10

Ładny tytuł ?:slight_smile:

Do rzeczy. Microsoft USILNIE instaluje sterowniki do grafiki (Intel 620) w wersji 24.* a Intel udostępnia 26.*
Odinstalowuję stare, instaluje nowe i fajnie wszystko działa. Dwa dni… Microsoft instaluje za pomocą update stare stery Intela :confused:

Jak zmusić MS aby zrozumiał, że są nowsze stery i takie chcę ?

Nie, nie mówił nic o co chodzi. I zakładam że to się dzieje na Windows 10 a nie dalej na 7 / 8 / 8.1 lub jakiś serwerowy Windows, bo niby szybszy od wersji na PC.

Tak, mowa o Windows 10 a sterowniki jakie usilnie instaluję to “Intel® Graphics - Windows® 10 DCH Drivers”. Specjalnie Intel zrobił je dla Windows 10, ale Microsoft jest ślepy albo coś…

Poradnik z 2015, podobno już nie działa:

Fakt, nie działa.

1 polubienie

Cholerny Windows…

…a nie możesz po prostu ukryć aktualizacji? Ustawiasz w opcjach WU: “wyszukaj, nie instaluj” z listy proponowanych łatek wybierasz tą odpowiedzialną za zmianę sterowników i ukrywasz ją.

Sam parokrotnie tak zapobiegałem instalacji zbędnych mi łatek.

A taka opcja to nie z Windows 10 Pro? Na home to ja musiałem w trakcie używać apki do ukrywania aktualizacji i chyba potem anulować pobieranie w WU.

Nie widzę takiej opcji w Windows 10 Home.

Tak kombinowałem, ale nie chcę blokować update systemu.

W takim razie przepraszam. Sam posiadam Windows 10 w wer. PRO tak więc u mnie sposób działa i szczerze pisząc nie miałem pojęcia, że tak przydatna funkcja mogłaby być wykrojona z wer. Home.

Jakby co… mnie tu nie było. Miłego dnia!

Itak na sam koniec to narzędzie nie pomaga?

Ale to ukrywa wszystkie, a tego nie chcę.

Hej,

Przerabiałem to ze dwa miesiące temu. Karta Intel HD 620 w laptopie Acer F5-771G. Windows uparcie instaluje starszą wersję sterowników. Próbowałem wszystkiego, co znalazłem w sieci - łącznie z forami angielskojęzycznymi - i nie działa nic. Ostatecznie olałem sprawę, bo do bardziej wymagających zadań mam w laptopie GeForce-a GTX 950M. Oczywiście Windows 10 w wersji Home.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Czyli lipa :frowning:

Nie lipa, a nie doczytanie podanej podpowiedzi do końca.

Na stronie zaproponowanej przeze mnie jest opisane jak ukryć pojedynczą łatkę (wystarczy rozwinąć dalszy ciąg rozmowy!). Nic nie stoi na przeszkodzie, by po ukryciu łatki powrócić do automatycznego instalowania aktualizacji.

Na wersji Home Windowsa 10 sprawdza tylko czy są błędy w działaniu WindowsUpdate a nie daje możliwości ukrycia czy uniemożliwienia aktualizacji danych łatek.

No to czyli lipa! Wychodzi na to, że warto było dopłacić do wersji PRO. Trudno mi się w tym temacie wypowiadać, bo sposoby działające u mnie nie sprawdzają się u Ciebie.

A tak na marginesie - poza kosmetyką to co Ci zależy tak na najnowszych sterownikach? Niech Windows zainstaluje co mu się “uwidziało” i zapomnij o temacie.

1 polubienie

Ściągnij program z tego linku: https://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html

Uruchom ten program prawy przycisk myszy “Uruchom jako Administrator” Display Driver Uninstaller i wejdź menu/zakładkę “Opcje”, a następnie zaznacz opcję na dole “Wyłącz wyszukiwanie sterowników za pomocą Windows Update” .

Tak jak pokazuję zrzut ekranu:

Nadal Windows ściąga stare stery… uroki wersji HOME :confused:

Tak, ale to działa tylko w systemie Windows 7 i Windows 8.1. W Windows 10 niestety nie… :frowning:

Do takiego samego wniosku doszedłem i się poddałem.

Znalazłem coś takiego:

Sam nie sprawdzałem i nie biorę żadnej odpowiedzialności za to jak zadziała.