Blokada stron internetowych

:frowning: mam mały problem, chciałbym na swoim kompie zablokować dostęp do kilku stron internetowych, ale nie bardzo wiem czy można coś takiego zrobić ,aby ktoś inny jak siądzie na moim kompie nie mógł po prostu ich uruchomić. Czy jest , coś takiego? :frowning:

Jakiej używasz przeglądarki- Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera?

Używam Mozilli Firefox

Firewall Comodo posiada taką opcję. Wejdź do Comodo->firewall->My Blocked Network Zones->przycisk Add->a new blocked address->W polu A host name, wpisz np nasza-klasa.pl

dzięki jak uda mi sie tego dokonać to będe zadowolony

Nie trzeba instalować żadnych dodatkowych programów- możesz też zastosować rozszerzenie BlockSite: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3145

Dodaje on właśnie tę funkcjonalność i działa- sprawdziłem.

Ale po co instalować odrazu drugiego firewalla jak można wejść w Windows/system32/drivers/etc i otworzyć w notatniku plik hosts dopisując:

Po wszystkim zapisać i problem z głowy^^

Pablo55 piszesz, że:

a co to niby jest jak nie dodatkowy program (wtyczka)?:smiley: Pozatym można łatwo sprawdzić co jest blokowane:/

Chyba różnica między wtyczką, a programem istnieje. Poza tym ustawia się dużo wygodniej niż w HOSTS

Jest opcja ustawienia hasła, która uniemożliwia wejście do panelu konfiguracji wtyczki.

Po pierwsze to nie offtopuj, po drugie zastanów się co sam piszesz, a po trzecie podałem mu rozwiązanie inne niż twoje (nie widać że coś było majstrowane przy blokowaniu strony:P)

ps:

A czy w tym Windows/System32…itd mozna zablokowac tylko jedną stronę bo wpisuje dwa adresy stron i ten drugi nie chce mi sie zablokowac???

Można, ale musisz napisać je osobno:

Ps. mogłaś napisać na priv i nie odkopywać stary temat;)