Blokada w biosie? Bedzie można zmienić system bezproblemowo?

Jak w temaciku!

Zakupiłem sobie Laptopa dokładnie /jeśli to ma znaczenie/ SAMSUNG R510 z systemem WINDOWS VISTA :expressionless: I zastanawiam się nad zmianą systemu na XP-ka,ale się dowiedziałem od kolegi co też ma tego samego lapka, i ten model z Vistą /identyczny,w ty samym sklepie nawet :lol: / ,że kiedy chciał z formatować dysk ,partycje itp ,w celu instalacji Systemu Windows XP ,to pojawiły się problemy,nie dało się z formatować ,bo podobno coś /prawdopodobnie/ jest w biosie zablokowane :expressionless: Czy wy też to obstawiacie,wiecie coś na ten temat jak się blokady pozbyć, oraz żeby była możliwa zainstalowania XP-ka ?

wszystkie hasła i blokady w biosie można się pozbyć poprzez wyjęcie najlepiej na 10 minut baterii z płyty głównej :smiley:

Edycja

możesz tez usunąć wszystkie partycje i na nowo założyć powinien problem zniknąć, najprawdopodobniej masz partycje recovery a na niej kopię zapasową Windows Vista

hmmmm. czyli mam nówkę laptopa rozkrecać? /innego sposobu niema,np jakieś programy…/ :cry: A po wyjęciu bateri co inne się nie z chrzani :?

lol

masz bios na hasło zablokowany? Jeżeli tak to kupiłeś kradzionego lapka(ktos sobie zahasłował bios, a później mu ukradli).

A tak jeszcze 1 pytanie: czy kolega próbował sformatować dysk z poziomu windowsa?

oj tego to już nie wiem nie dopytałem kolegi niestety :cry: A lapek ukradziony z sklepu, za 2,100zł /z gwarancją/ :stuck_out_tongue:

Nom, tak to jest jak się lapki kradnie:P

Na 100% da się sformatować programem gparted (live cd), a co do instalacji, być może będziesz potrzebował płytki ze zintegrowanymi sterownikami sata.