Blokada zawartości mieszanej a Tłumacz stron do Firefoksa


(look997) #1

Blokowanie mieszanej zawartości w Firefoksie, blokuje również rozszerzenia Tłumacza Google, które tłumaczą całą stronę na raz.

Czy jest sposób aby nie musieć zezwalać na użycie zawartości mieszanej przy użyciu tłumacza?

Jeśli istnieje gotowe rozszerzenie które to umożliwia, to dobrze by było gdyby nie korzystało z wtyczki Adobe Flash.


(manieKMP) #2

Podaj przykład (u mnie tłumaczenie strony działa, ale może chodzi nie o te z linku “Tłumaczenie strony” przy wyniku wyszukiwania lub o specyficzną stronę), bo z tego co wiem, to flash w tłumaczu google jest wykorzystywany jedynie do odsłuchu nie/tłumaczonego tekstu.

Na chwilę obecną, spróbuj może utworzyć zakładkę z tej strony (instalacja: przeciągnij “polski” na pasek zakładek; działanie: otwierasz stronę, klikasz w zakładkę, tłumaczy stronę).

Możesz też wyłączyć blokowanie mieszanej zawartości poprzez zmianę na “false” ustawienia security.mixed_content.block_active_content (about:config) lub dodatek, który daje przycisk na zmianę wartości tego ustawienia (możesz wtedy wedle potrzeby wyłączać/włączać ten bloker content’u).

Jeśli chodzi o dodatki tłumaczące, jest ich sporo, niestety te działające na całą stronę funkcjonują na tej samej zasadzie (tzn. z nimi też będzie taki sam problem) lub do działania wymagają flash’a, jedynie dodatki związane z tłumaczeniem zaznaczonego tekstu nie powinny powodować wymienionych problemów.


(look997) #3

Chodzi mi o rozszerzenia do Firefoksa tłumaczące całą stronę.

Raczej zależy mi na przycisku w menu kontekstowym strony lub skrócie klawiaturowym.


(Bogdan_G) #4

Ja mam na pasku u góry ikonkę T i mam opcje tłumaczenia strony, jak i z PPM opcje tłumaczeenia zaznaczonego tekstu http://translatorforfirefox.blogspot.com/


(look997) #5

Z Flasha korzysta kilka rozszerzeń tłumaczących stronę. Wiem bo mam zablokowany flash w Firefoksie i jak użyję tłumacza to muszę włączyć Flash żeby działało rozszerzenie.

Dodane 22.10.2013 (Wt) 9:48

Chyba na razie wygodniej korzystać z twojego rozszerzenia. Moje było o tyle lepsze, że mniej zajmował pasek tłumacza i tłumaczona była dynamicznie zawartość otwartej karty ale wymagało to Flasha i było bez https, co na stronach z https powodowało blokowanie tego tłumacza.


(manieKMP) #6

Nie twierdzę, że jest inaczej przy korzystaniu rozszerzeń do Fx’a, przynajmniej tych od tłumaczenia całych stron, ponieważ rozwiązania “inline” (zaznaczenie tekstu, wywołanie dymka z tłumaczeniem) z jakich korzystałem, nie używały flash’a :wink:

Poprzednio napisałem jedynie, że sam tłumacz google wtyczkę flash wykorzystuje do odtworzenia tłumaczonej treści (u mnie syntezator mowy nie działa, bo również mam flash uruchamiany na żądanie, więc kliknięcie w głośniczek, przed aktywacją wtyczki, nic nie robi), a tłumaczenie tekstu odbywa się już bez jej ingerencji.


(look997) #7

Trochę tego poużywałem i się okazuje, że nie działało kilka razy a tylko kilka razy próbowałem. Lipa straszna.