Blokada zmiany hasła dla administratora

Witam chciałbym założyć blokade zmiany hasła na administratora. Sytuacja wygląda mniej więcej tak. Jest 2 administratorów i chcę żeby jeden drugiemu nie mógł zmienic hasła do konta. Wiem że mozna cos takiego zrobic tylko niewiem jak ;/

Proszę o pomoc

Zmienić jednemu na konto ograniczone.

Na GNU/Linux nie ma takich problemów :stuck_out_tongue: - fatalny system uprawnień w systemach z rodziny Windows.

Owszem można. Wystarczy drugiemu userowi wyłączyć aplet konta użytkowników. Jak to zrobić dowiesz się używając googli.

Wow - to już bez apletu drugi administrator hasła sobie nie zmieni ??

heh jak jest mniej ogarnięty to nie zmieni ;p

Powiedzcie czy dobrze myślę chodzi o gpedit.msc czy secpol.msc

Na przykład. Można to na dwa sposoby zrobić - przez gpedit jak i również przez rejestr.

Ponawiam podniesione pytanie: jaki jest sens takiej operacji ? Jeśli będzie miał uprawnienia administratora - to będzie sobie mógł wszystko “odkręcić” (nawet jeśli jest “mniej ogarnięty”).

sens jest jeśli pozwalasz 2 użytkownikowi instalować programy a nie chcesz żeby widział (od razu)twój pulpit i twoje dokumenty

Bzdura.

jak kto woli my tu nie jesteśmy od problemów moralnych i/lub politycznych tylko od pomaganiu w problemie

pawcio1212 - gdzie ty tu widzisz “problem moralny” ?? Po prostu jak ktoś jest administratorem - to może innemu zmienić hasło, zresetować i zrobić generalnie to, co ten pierwszy drugiemu. Wyłączenie apletu … świetny pomysł, ale kiedy ten mniej rozgarnięty zacznie szukać co się stało z apletem - to myślisz że go sobie nie przywróci ?? Sunbeam96 ma rację co do kiepskiego systemu uprawnień, bo brakuje jakby poziomu pośredniego między administratorem a użytkownikiem zaawansowanym, niemniej blokowanie czegokolwiek z poziomu konta o równorzędnych uprawnieniach - jest generalnie proszeniem się o kłopoty. I tyle.

nie wiem po co kontunyujesz temat on chciał tak zrobić no to zrobił my mu powiedzieliśmy tylko jak to zrobić