Blokady w Bios

Witam wszystkich. Mam pewien problem z Bios’em.

Chodzi mi o to ze moj ojciec zalozyl jakas blokade w Biosie ze nie moge zmieniac ustawien… Znam haslo ale jest na szaro prawie wszystko. Nie moge zmienic hasla Supervisor itp.??

Potrzebuje wlaczyc klawiature aby zalaczyc tryb awaryjny…

I tu mam schody bo Pisalo keybord … Disabled… a jest na szaro.

Widzialem jak grzebal w cmd ale nie widzialem co konkretnie…

Prosze was pomozcie mi. #-o ![-o<

bądź dobry dla taty - to bios będzie aktywny…

Wyjmij baterie z płyty głównej podtrzymującą EPROM na ok. 1 min.

I po sprawie :slight_smile:

Kurde… Wole nie wyciagac tej baterii bo nawet nw jak ona wyglada… Wolalbym jakies rozwiazanie poprzez konto administratora i cmd… Jak ktos moze to poprosze…

Skoro jest jakas komenda na blokowanie, to i musi byc na odblokowanie

Bios nie ma nic wspólnego z wierszem poleceń :stuck_out_tongue:

Chodzi o to że w niektórych biosach są 2 tak jakby konta. Admin i user, w adminie zmieniasz wszystko a user może tylko niektóre funkcje bądź w ogóle ich zmieniać nie może (zależy od mobo).

Bateria jak bateria, srebrne okrągłe płaskie na mobo ;]

Chwila… Do biosu jest jedno haslo ktore znam… Nie wiem jak zmienic user’a… O ile jest on :o

Są tzw. backdoor passwords do każdego biosu. Wystarczy, że dowiesz się jaki masz bios(Phoenix, Award,Ami) i wtedy przy użyciu googli możesz znaleźć tzw. backdoor password, czyli hasło, dzięki któremu dostaniesz się do biosu bez względu na to, jakie hasło ustawił Twój ojciec. Jeżeli masz bios Award, to już Ci mogę podpowiedzieć, że backdoor password do tego biosu to np.(tych haseł jest mnóstwo) AWARD_SW.

Gosciu dzieki ci za podpowiedz… Mialem awarda jednak ^^ Super wielkie thx.

Oke.

Mam jeszcze jedno pytanie.

Jest cos takiego w viscie ze masz np:

Dodatkowe konto jak w xp??

Administrator??

Bo chcialem tez jakos obejsc konto ojca,… heh^^

LuKe1851 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

LuKe1851 , Jasne, że jest, tylko dostęp do niego jest wyłączony. Jeżeli masz uprawnienia administratora, to jak najbardziej jesteś w stanie je włączyć. Musisz wejść w start, kliknąć ppm na komputer, zarządzaj, użytkownicy i grupy lokalne, po prawej stronie klikasz w użytkownicy, 2xlpm na administrator, odfajkuj konto jest wyłączone i zastosuj zmiany. Po wylogowaniu powinno pojawić się konto Administrator.

Tylko ze nie moge… Bo z laptopa pisze a on jest wersji UK nie ma powyzszczych liter. Poprawie reszte.