Bloki reklamowe w Tv, a ogladalność

Jak to jest, że na jakis kanałach tv wiedzą, że w danym momencie dany kanał tv wie że ma jakąś tam milionową oglądalność - te ostatnie w sobotę bloki reklamowe na które tak zachęcali żeby ogladać :expressionless:

zagadka nieśmiertelności, dla mnie to niewiadoma na skale pistoletu do pegazusa :lol:

mnie to pytanie zastanawia od lat

Może szacują?

Raczej tą technologie znają tylko pracownicy stacji TeFał

http://pl.wikipedia.org/wiki/Telemetria

Elektroniczne badanie widowni telewizyjnej

W wylosowanych gospodarstwach domowych zamontowane są telemetry, podłączone do sprzętu telewizyjnego, które rejestrują czas włączenia i wyłączenia telewizora oraz identyfikator odbieranej stacji. Badanie dotyczy również telewidzów: przy pomocy specjalnego pilota telewidz przedstawia się i informuje system, że właśnie zaczął lub skończył oglądać program. Zgromadzone informacje transmitowane są zazwyczaj poprzez modem telefoniczny do centrum obliczeniowego.

Umożliwia to zbieranie następujących informacji:

* udziału w rynku poszczególnych stacji telewizyjnych,

* analizy oglądalności programów

* profili demograficznych telewidzów w odniesieniu do programów telewizyjnych i stacji,

* analizy dotarcia kampanii reklamowych.

czyli lipa ja nie znam ani nie słyszałem o kimś kto by to miał, więc stawiam, że mało ludzi to posiada co sie przekłada na marną dokładość

zawsze mi się wydawało ze to tv jakiś sygnał wysyła poprzez antenę xD :smiley: :smiley: :smiley: bo czasami mówią że oglądalność wynosi 8mln

Anteny TV to anteny odbiorcze anie nadawcze, odbiornik TV jak sama nazwa wskazuje nie ma modułu nadawczego, a co w przypadku TV kablowych ??

Ta niewiadoma to element optoelektroniczny i soczewka który odbiera sygnały ze święcących punktów na kineskopie.

Poza tym zawsze są tak zwane ankiety i rankingi np. dzwoni jakaś pani do 100 osób i się pytają co państwo oglądali, albo zaczepiają ludzi na ulicach się pytają kto co ogląda

Sorry za OT ale trzeba odpowiedzieć koledze na pytanie :smiley:

http://www.mypegasus.civ.pl/?mod=listaartykulow&id=7