Blokowanie buttona

Witam. Szukam skryptu który blokował by nasisniecia przycisku np. Jest sobie skryptów php z przyciskiem submit i chciałbym aby była blokada jego nacisniecia raz na np. Godzinę. Przeszukalem pare stron ale nie znalazłem czegos takiego.

Możesz np. stworzyć ciastko, które usunie się po godzinie (funkcja setcokie(); manual do PHP). Możesz np. pobrać zmienna z tablicy server ($_SERVER[‘REMOTE_ADDR’]:wink: zapisać do pliku lub bazy z godziną kliknięcia, a następnie sprawdzić czy różnica miedzy aktualna, a ta z bazy wynosi 3600 sec. Chyba nie ma idealnego rozwiązania tak poza tym - cookie można usunąć, a IP w Neostradzie jest zmienne.

z IP trzeba też uważać bo jest czasem współdzielone - na zewnątrz jest widoczny 1 IP a wewnątrz sieci inny (z reguły go nie widać), tak jest przynajmniej w GSMach. Idąc tym tropem jeśli ktoś o takim IP jak ja już kliknie na przycisk to ja już na to nie kliknę.

Pytanie zasadnicze - dlaczego ma się blokować kliknięcie, co ma robić ten skrypt?

kostek135 myślałem o tych funkcjach, ale myślałem o jakiś innych…

Przycisk ma wywoływać skrypt w bash-u ktory robi kopie calej bazy i plików.

Tzn na chwile obecną nie umiem bardziej pomóc, bo nie mam pojęcia jak można jeszcze identyfikować danego usera po ponownym połączeniu się ze stroną (po uprzednim rozłączeniu). Patrząc tak ogólnie, nawet tak duże serwisy jak np. rapidshare opierają swój limit pomiędzy kolejnymi pobraniami o IP. Tak więc hmm nie wiem - moim zdaniem nie istnieje 100% metoda, ale może wypowie się ktoś inny.

Interwałem może być IP lub jakiś znacznik w ciastku + czas zrobienia ostatniej kopii, więc w sumie nie musi być na ciastkach.