Blokowanie Emule

(Paweł) #1

Mam Emul i łacze z kablówki i mam problem podłaczam się do serwera Rozroback 2 biore wybieram jakiś plik i w ogóle mi nie ściąga pliku mam antywirusa mks-vir 2005 z firewallem może on blokuje mi coś proszę o pomoc jak zrobić aby przestawić w nim żeby odblokował emule

(123448) #2

po 1 nie od razu każdy plik się pobierze :? emule jest znany z długiego oczekiwania na zainicjowanie pobierania pliku :wink:

po 2 :

ty musisz wiedzieć czy firewall mks-a blokuje czy nie :? jak nie masz pewności to wyłacz go. wogóle nie wiem czemu nie wbierzez np. kerio lub outposta lub jakiś inny :stuck_out_tongue:

po 3:

czy żaden plik nie chce się pobrać czy tylko wyjątki? jak żaden to sprawdzić czy nie masz poblokowanych portów

(lazikar) #3

Masz wew czy zew ip.

Moze masz zablokowane przez admina.

Wyłacz firewalla na chwilę to się przekonasz czy to on.

(PaPuX) #4

Sieci kablowe blokują dostęp do programów P2P a na pewno eMul na kabluwie nie chodzi. Jedyny program P2P jaki znam co chodzi na kabluwie to BearShare i sieć Torrents.

(system) #5

Jakie głupoty :stuck_out_tongue: mam kablówkę 2200kbps i jak ściągam kilka plików z eMule naraz to czasem dochodzi do 270kB/s. To że niektóre sieci blokują p2p nie jest regułą

(Robert083) #6

Nie wiem skąd wziąłeś tą informację, ale jest ona całkowicie nieprawdziwa. Nie spotkałem jeszcze osoby, która mając net z kablówki nie mogłaby pobierać plików z Emule bądź innych programów P2P. Ja też mam net z kablówki, lecz nie zauważyłem żadnych problemów podczas użytkowania Emule albo DC++.