Blokowanie Google

Dobry wieczór:). Postaram się jak najdokładniej opisać problem:).

Mam dość nurtujący mnie problem, który może nie jest jakiś szczególnie skomplikowany czy poważny, ale osobiście mnie denerwujący; otóż: czasem, kiedy wpisuję jakieś hasło w wyszukiwarce google, pojawia się komunikat CAPHTA(nie umiem tego napisać :))

Korzystam z rodzinnego routera - dwa kompy(jeden laptop), dwa telefony i tablet. Wiem, że na telefonie moim i komputerach też pojawiają się blokady. Stacjonarny był skanowany i czyszczony, ale nadal pojawia się mu komunikat. Na telefonie też, podobno przez wi-fi może się tak robić…

 

Dziś dzwoniłam do pomocy technicznej dostawcy internetu z problemem i powiedziano mi, że to robot. No właśnie, jak skutecznie się tego pozbyć? Dbam o laptopa i boli mnie, że może na nim coś być, więc trochę mnie to denerwuje. Czy ktoś miał podobnie? 

 

W poniedziałek będę chciała oddać laptopa na czyszczenie i tak dalej, ale pierwszy raz się w czymś takim spotykam. 

Wątpię żeby to był wirus, bo problem występuje na różnych urządzeniach.

Jeżeli zresetowanie routera nie pomaga, to przyczyna leży po stronie dostawcy internetu, więc odpowiedź pomocy technicznej to jakiś żart.

Czyszczenie laptopa nie rozwiąże tego problemu.

https://support.google.com/websearch/answer/86640?hl=pl

W takim razie nie wiem, co mam robić… Ten artykuł z Google znam niemal na pamięć…

Zadzwonić do nich jeszcze raz?

Rena05

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Przywróć fabryczne ustawienia routera.

Jeżeli nadal będzie występował ten problem, to przyczyna leży po stronie dostawcy internetu.

dzisiaj usłyszałam to samo… także chyba będę musiała zadzwonić do firmy by coś z tym zrobili - ja sama ie umiem:).

 

Dziękuję za pomoc.

 

Rena05, spróbuj jeszcze raz, ale tym razem zapoznaj się z tematem do których link podał Ci kolega Agaton.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić. Przez jakiś czas był spokój, a przed chwilą znowu pojawiał się komunikat “Nietypowy ruch z przeglądarki…”.

Inne strony działają, tylko nie da się korzystać z wyszukiwarki Google… co trochę męczy. Dzieje się tak na laptopie i telefonie i nie wiem, co mam z tym robić.

 

Przed świętami nie zdążę nic z tym zrobić, ale chcę wiedzieć, czy może to być wina dostawcy internetu. Routera nie resetowałam ani nic bo zwyczajnie nie umiem. Ktoś sobie z tym poradził? 

Podaj proszę

  • Dostawca internetu
  • co to za usługa?
  • model rutera

Czy googel działa z tego linku? https://encrypted.google.com/

 

Jeżeli nadal nie działa odwiedz te stronę i postępuj zgodnie z tym co tam jest napisane, niestety niewiem jaki posiadasz system operacyjny.

Do poczytania:

http://niebezpiecznik.pl/post/sprawdz-z-jakich-dns-ow-korzystasz-i-upewnij-sie-ze-nie-sa-to-5-45-75-36-i-5-45-75-11/

W końcu samo przejdzie. U mnie było to samo.