Blokowanie IE - problem

Witam.

Chciałem zablokowac dostep do IE, poniewaz niby jest mniejsza szansa na hack (w pewnej grze ^^), gdy ewentualnie mialbym keyloggera.

Robiłem wszystko tak jak kiedyś (wtedy działało), a teraz wchodzac w Mój komputer i wpisując adres, otwiera się IE ;/

Dodam, ze sciagnalem z miesiac temu wersje 7 czy 8, nie wiem, aczkolwiek nowsza (wtedy, kiedy udalo mi sie zablokowac - byla to starsza wersja).

Dodatkowo przy usuwaniu zaznaczylem niechcacy akcesoria i teraz nie mam painta ;< A zainstalowac nie moge bo prosi o wlozenie dyskietki…

oczywiscie restart kompa tez robilem ;d

uo0079o.jpg

uo0081r.jpg

Hej,

Painta, Wordpada nie przywrócisz bez płytki/dyskietki. Jak to nie masz płytki?

A IE nie wyrzucisz z systemu, ponieważ potrzeba go do działania systemu jak i aplikacji instalowanych do niego.

No tak, ale da się tak zablokowac (kiedyś tak zrobiłem), że wpisując np. google.pl w Moim komputerze, to nie otworzy się IE, tylko np. Opera, tzn inna przegladarka.

Tak samo, gdy keylogger chce wysłac nr konta i hasło z jakiejś gry poprzez IE w tle, to mu się to nie uda, bo go nie otworzy.

A nie wystarczy zrobic, żeby Opera była domyślną przeglądarką?

Nie powiem Ci teraz, bo nie mam dostępu do komputera, na którym mógłbym to sprawdzić.

Mhm. Niezbyt. Zalezy mi na zablokowaniu Ie w celu uniemozliwienia wysylania passow keyloggerowi poprzez IE w tle.

To jakiś na prawdę wieśnicaki ten keyloger musiał by być… :x

Zainstaluj lepiej dobrego antywirusa, bo w ten sposób to się przez keylogerem nie ochronisz…

Mam Kasperskyego, bo avira i nod sie skonczyla licencja ;d

Keyloggery do takiej super gry zwanej tibia ;< w większosci chyba tak dzialaja, ze wysylaja passy poprzez IE ;o

Trzeba było tak od razu, że to Tibii :stuck_out_tongue:

Zainstaluj dobrego firewalla, odpowiednio go skonfiguruj, jak nie wiesz jak, to google.pl albo forum :slight_smile:

A Co do samego keyloggera, to naprawdę nic nie da zablokowanie IE :slight_smile: