Blokowanie kolumny komórki w excelu

Witam, mam takie pytanie, otóż robie tabelke do wyliczania kursów zł->euro, i wyliczam sume dajmy na to A1 mnoże przez srednią kursu(np.4.12), i chce ten wynik aby był już niezmienny. tzn aby po zmianie kursu na np. 4.20 on mi sie nie zmienił, tylklo pozostał dalej po starym kursie. Może jest jakaś funkcja albo coś podobnego, co można to zablokować. Mam nadzieje że zrozumiecie o co mi chodzi. Jeżeli pomyliłem tematy to proszę o przeniesienie, bo nie wiedzialem gdzie go wrzucić.

Z góry dzięki za pomoc.

Hej,

Nie za bardzo rozumiem, co chcesz osiągnąć. Jeśli nie chcesz zmian, nie zmieniaj wartości w komórce. Ewentualnie wyniki po przeliczeniu wklej jako wartość.

Pozdrawiam,

Dimatheus

w excel 2013 w menu FORMULAS sekcja Calculation można ustawić Calculation Options na Manual. Spowoduje to że wartość będzie przeliczana wtedy kiedy ręcznie uruchomisz opcję Calculate Now.

Hej,

Przy ustawieniu ręcznego przeliczania formuł trzeba pamiętać o jednym - że zmieniając formułę w konkretnej komórce i zatwierdzając interem, komórka się przeliczy. To samo tyczy się zapisu pliku w domyślnych ustawieniach.

Pozdrawiam,

Dimatheus