Blokowanie komputera - bezpieczeństwo Windows 7

Witam. Sytuacja wygląda tak: mamy komputer z systemem WIndows 7 świeżo postawiony oraz młodego człowieka który chce ten komputer koniecznie zaśmiecić a ma karę na używanie komputera. Czy znacie jakiś sposób aby komputer był zabezpieczony w systemie tak, żeby nie można było założyć nowego konta ani wejść z poziomu gościa? Jest tylko jedno konto ADMINISTRATOR z hasłem ale on tworzy sobie własne. Byłbym wdzięczny gdybyście znaleźli taki sposób bez użycia innych programów np. Predator.

Utwórz mu konto zwykłego użytkownika.

Mortassi , najprościej będzie jak tak jak napisał przemekKK utworzysz ograniczone konto, i ograniczysz mu jeszcze bardziej uprawnienia poprzez aplet control userpasswords2, w który wejdziesz wciskając jednocześnie klawisze logo windows i r i wpisując w okno które pojawi się control userpasswords2 następnie klikasz oczywiście ok, lub wciskasz enter. Teraz kliknij dwa razy na utworzone konto, członkostwo grupy, zaznaczasz inny i wybierasz z listy użytkownicy. Do tego poprzez panel sterowania->konta użyrkowników zakładasz na konto admina pass’a i w tym momencie mogę tylko życzyć młodemu powodzenia w przestawienia czegokolwiek przy takim zabezpieczeniu… Ewentualnie poprzez rejestr możesz jeszcze wyłączyć młodemu panel sterowania, przez co nic kompletnie nie przestawi w systemie. Jak znajdę jak to zrobić, to podam Ci linka.

Dodane 16.04.2011 (So) 13:54

Proszę: http://www.agavk.p9.pl/strony/xp_rejestr_blok_01.php. Co prawda dla XP, ale na 7 dokładnie tak samo się postępuje.

Tylko że bez administratora da się chyba stworzyć nowego użytkownika?

Jak ustawisz passa i masz włączoną kontrolę użytkownika to nie utworzy, bo w momencie jak wybierze dodawanie użytkownika kontorla użytkownika zażąda hasła do konta admina i tak będzie w każdym przypadku kiedy czynność będzie wymagała uprawnień admina. Zresztą przecież podałem Ci link jak wyłączyć panel sterownia, to równie dobrze możesz go wyłączyć i wtedy nie utworzy użytkownika, bo niby jak skoro w menu start nie będzie skrótu do panelu sterowania?