Blokowanie kopiowania zdjęc znajdujących się na www

Witam! Prosze o jakiś skrypt blokujący możliwość kopiowania zdjęć na stronie www. Chodzi o coś takiego jak na niektórych stronach zdjęcia mają prawa autorskie wtedy nie można ich kopiować na własny użytek proszę o coś podobnego. Zgóry thx pozdro;p

większość zdjęć ma jakieś prawa autorskie, i nie można ich kopiować na żaden użytek (chyba, że wyraźnie zaznaczono, że jest inaczej)

natomiast co do skryptów blokujących, cóż, z działającym się jeszcze nie spotkałem

po co ci skrypt jak print sceen idzie kopiować :lol:

Nie da się do końca zablokować czegoś, co jest w Internecie żeby ludzie tego nie skopiowali. Internet jest właśnie po to, że skoro się w nim coś umieszcza, to jest dostępne dla każdego. Jeśli nie chcesz żeby ktoś Ci czegoś kopiował, to po prostu nie zamieszczaj tego w sieci.

Są pewne pseudozabezpieczenia, takie jak blokada prawego klawisza (i lewego), blokada zaznaczenia, czy blokada wyskakiwania paska narzędzi obrazka w IE, ale każdy kto potrafi ich użyć, potrafi także je obejść:)

Temat wałkowany wielokrotnie, wystarczy użyć forumowej szukajki by znaleźć trochę pseudozabezpieczeń w stylu blokady prawokliku, przysłaniania fotki warstwą itd.

Prawda jest jednak taka, że są chyba tylko dwa pewne sposoby na zniechęcenie do kopiowania fotek…

  1. wcale ich nie zamieszczać w necie

  2. dodać uciążliwy nie dający się wyretuszować znak wodny

Dodam, że zdjęcia są chronione prawem autorskim i prawami majątkowymi - zatem w przypadku niedozwolonego wykorzystania takowych, właściciel może założyć sprawę sądową …a stawki odszkodowań to są już XX-krotności wartości fotki/fotek …a nawet więcej - zależnie od nakładu.

Na co więc tak kombinować z jakimiś skryptami etc.?