Blokowanie Mac

Witam. Mam pytanie jak w Mac OS zablokować dostęp do USB, czytnika SD oraz DVD? Przydałoby się blokowanie wejścia do funkcji odzyskiwania systemu? Czy jest coś takiego jak bios na mac-u?

Mam MacBook Pro więc postaram się odpowiedzieć…

Co do BIOSu to jako takiego znanego z PC to niestety brak - możesz jedynie wejść w tryb Recovery (Command+R podczas startu lapa).

Zablokować dostępu do USB się niestety nie da - można jedynie ustawić hasło na danym nośniku; na całym porcie się nie da…

W związku że nie mam MacBook Pro podrzucę tylko link. Blokowania na poziomie biosu się nie doszukałem.

Dziękuję za odpowiedzi… niestety testowałem już to rozwiązanie i na mojej wersji mac-a nie działa :frowning: (high sierra). Zresztą w samym poście jest napisane że testowano to na Mac OS X EI Capitan i Yosemite.

Czemu nie uaktualnisz do Mojave?

słusznie… ale pewnie nic to nie zmieni.

Zawsze pozostaje blokada fizyczna :wink:




Fajne… nie znałem tego sposobu blokady… szkoda tylko że strasznie drogo :frowning:

Oferta z komputronika to 80zł za 4 sztuki i klucz. To chyba jeszcze do przeżycia :wink:
Ta ostatnia oferta niby 49zł, ale trzeba by dopytać sprzedawcę o szczegóły, bo w opisie nic nie ma i bym temu nie ufał. Po prostu mi wskoczyła w wynikach Google :wink:
Może na własną rękę znalazłbyś coś tańszego, mi się nie chciało szperać. Rzuciłem tylko pomysł.