Blokowanie nadawcy pocztowego

Od pewnego czasu dostaję sporo e-maili od adresata, od którego nie chcę otrzymywać poczty

Czy jest możliwość zablokowania adresat?

Wydaje mi się, że w poprzedniej wersji thuderbirda była opcja - zablokuj tego nadawcę (lub coś podobnego)

Czy w najnowszej wersji jest także jakaś możliwość ? A może można coś ustawić na serwerze neostrady , bo moje konto jest na serwerze neostrady jako dodatek do podpisanej umowy

Możesz np. użyć filtrowania wiadomości. Dodajesz nowy filtr, ustawiasz w nim regułę, żeby maile z tego konkretnego adresu były automatycznie umieszczane w koszu i już. Dodatkowo możesz np ustawić w konfiguracji konta, żeby kosz był opróżniany po każdym wyłączeniu Thunderbirda lub po określonej liczbie dni.

Dziękuję za odpowiedź

To już poszukałem

Fakt - można ustawić do kosza - ja ustawiłem do niechcianych.

Miałem nadzieję jednak, że można zrobić tak, aby cofały się wiadomości do nadawcy jako nieodebrane - żeby wiedział , ze mam go w … (to obcojęzyczne e- maile) Zainstalowałem kiedyś program (trial) i teraz co chwilę zaśmiecają mi konto.

(Nie jestem przyzwyczajony do spamu - konto na neostradzie pod tym względem jest wygodne)

pozdrawiam R

Co to za program? Może w tych mailach jest link do rezygnacji ze subskrypcji tego spamu?

był to jakiś graficzny firmy Ashampo

raczej namawiają do kupna bo wypisują jakieś liczby i stawiają taki znaczek : $ :slight_smile:

No to nie ma żadnego problemu. Zaloguj się na Swoje konto (zakładałeś je przy rejestracji) na ich stronie i w ustawieniach wyłącz przysyłanie reklam i po sprawie. Sam tak mam zrobione dla kilku ich programów i byłem pewny, że w Twoim przypadku też chodzi o tą firmę i dlatego spytałem co to za spam :wink:

http://www.ashampoo.com/frontend/regist … n_langid=2 podaj mail, który wpisałeś przy rejestracji, na następnej stronie hasełko i zatwierdź, następnie: MyAshampo -> Service Letter Subscriptions i “odptaszkuj” wszystkie opcje i ustaw “Please remowe…” i zatwierdź.

Mimo tego spamu, który domyślnie po rejestracji jest przysyłany, to jest poważna firma i jeśli nie chcesz, to ten spam możesz zawsze skutecznie wyłączyć - skutkuje to natychmiast i bezterminowo (do rejestracji następnego programu :wink: )

Nie jestem do końca przekonany, że to tak właśnie działa. poza tym nawet jeśli wysłałbyś takie maile z odpowiedzią, to oni i tak tego nie czytają, a ty generujesz zbędny ruch pakietów w internecie :wink:

próbowałem - niestety - okazuje się , ze zapomniałem hasełka , które wymyśliłem podczas rejestracji ( te najczęściej używane nie pasują ) - trudno - poprzestanę na ustawieniach : przenoś do niechcianych lub do kosza

A pod tym gdzie wpisujesz hasła nie widzisz opcji przypominana zapomnianego hasła (Forgotten the password) ?? - klikasz i po chwili masz hasło przysłane na maila :wink: Czytaj trochę, wiem, że nie po polsku ale w sieci jest pełno translatorów, którymi można sobie pomóc.

klikałem i już nawet mam hasło :slight_smile: zaraz spróbuję

odfajkowałem - nie moge tylko znaleźć :

"Please remowe…

czy mimo braku tego ustawienia kliknąć “save data”

No to popatrz tu: ashampo.th.jpg

qurcze, chyba mam trochę inaczej w tym okienku - zrobiłem skan tej strony, że by Ci pokazać - tylko nie wiem ja go wstawić tutaj

możesz dać wskazówkę :),

Wrzuć tu: http://imageshack.us/ a na forum podaj tylko linka, który na stronie się pojawi jak wyślesz tam plik.

http://yfrog.com/jqashkp