Blokowanie odnośnika (kliknięcie nie przenosi do otwartej stron) Firefox

Ostatnio portal DB chyba coś zmienił, albo uBlock Origin, ponieważ klikanie na dany artykuł z głównej - nie otwiera strony.
Nie wiem co może być przyczyną, ale chyba bloker reklam coś blokuje.
Ma ktoś podobnie używający uBlock Origin?

U mnie czasem forum się otworzy za piątym razem, podobnie pada otwieranie co drugiego artykułu z dowolnego portalu.

Nie sprawdzałem czy zbyt rozbudowana konfiguracja uBo na telefonie tak miesza (a można użyć AdGuard z sklepu dodatków Mozilla, bo jest dopuszczony dla Firefox Mobile 85+).

I nie lubię automatycznego przechodzenia do strony jak otwieram ją w nowej karcie, więc nie koniecznie to jest błąd w funkcji przeskakiwania między kartami.

Napisałeś tyle - a ja dalej nie wiem, czego to jest wina.
Problem dotyczy wersji Firefoxa na lapku, nie telefonie.

U mnie bez problemu na FF, uBlock Origin jest włączony ale aplikacja uBlock to jedno a filtry na niej to drugie.

OK Dzięki za info.
Wygląda więc na to, że to coś u mnie.
Zmienię uBlocka na AdGuarda.

Wyłacz i sprawdź uBlock
Przy okazji sprawdź jak masz poustawiane w Ustawieniach, część Prywatność i bezpieczeństwo.
Zajrzyj tu
Wzmocniona ochrona przed śledzeniem w przeglądarce Firefox | Pomoc dla programu Firefox

Spróbuj jak będzie działać gdy wyłaczysz Wzmocniona ochrone cookies dla tej strony.

Wyłączyłem na stronie wzmocnioną i chyba problem ustał.

Pewnie sie gryzie. Ja mam ustawiona na Standard.
Z tym ze rzadko używam FF. Mam go w zasadzie z sentymentu do czasów sprzed v.56 mimo ze to już inny FF

Ja używam FF ze względu na bardzo dobre płynne przewijanie (jak po maśle) i lepszą, wyraźniejszą czcionkę od pozostałych.
Zauważyłem to już kupę czasu temu, kiedy używałem jeszcze IE8, który miał świetną czcionkę, a zepsuli ją już w IE9 i dalej.
Wówczas zauważyłem, że jedynie FF renderuje inaczej kolory od pozostałych i ma wskutek tego lepszą czcionkę od pozostałych.
Nie na każdym sprzęcie jest to widoczne, jednak na lapkach ja widzę przewagę.
Chrome, Edge, Opera mają wszystkie mniej kontrastowe czcionki.
Kiedyś na innym forum doszliśmy dlaczego.
Powiększyliśmy litery do poszczególnych pikseli i wyraźnie widać, że FF ma inny odcień niektórych kolorów a zatem pikseli (są ciemniejsze) i stąd całe litery są lepiej widoczne.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.