Blokowanie okna po wyłączeniu aplikacji

Witam

Od pewnego czasu pracuję na komputerze z systemem Windows Vista. Do pracy potrzebuję, poza AutoCADem, także programu RM-Win do obliczeń. Jednak mam z nim mały problem, a mianowicie po wyłączeniu tej aplikacji, RM blokuje (czy raczej zamraża) mi losowo wybrane okno. Nie ma tutaj reguły: raz to jest okno wiadomości z GG, raz cały pulpit, a raz tylko wstążka na dole ekranu. Jeżeli zablokowany jest jakiś program to jeszcze mały problem (wyłączam go z menadżera zadań), ale jeżeli poleci mi np. dolny pasek, to bez restartu ani rusz. Żeby było mniej zabawnie - samodzielne moduły do programu, współpracujące z głównym programem, działają bez zarzutów i bez zamrażania czegokolwiek. Czy jest coś o czym nie wiem, a może mi to pomóc? Jeżeli nie to czy istnieje komenda do zrestartowania procesu explorer.exe bez konieczności restartu komputera?

System jest zaktualizowany maksymalnie (SP1 zainstalowane, przed SP1 też tak się działo) - tak gwoli ścisłości.

aby zrestartować proces explorer.exe wciśnij ctrl+alt+del wejdź w zakładkę procesy znajdź go i zaznacz kliknij zakończ proces, potwierdź jego zakończenie. Nie zamykaj tego okna wejdź w menu Plik->Nowe zadanie (Uruchom) i w polu wpisz explorer.exe

Wielkie dzięki - jak tylko ponownie uruchomię RM, sprawdzę czy zakończenie tego procesu na coś się zdaje.