Blokowanie portów 80 i 22

Mam pytanie jak zablokować porty 80 i 22 bo chciałem uniknąć ponownej sytuacji że ktoś mnie flooduje :wink:

Ale tych portów nie możesz zablokować, ponieważ uniemożliwisz sobie kontakt z internetem. Port 80 odpowiada za kontakt przegladarki z siecia. Wykorzystuje go protokół HTTP.

Natomiast na protokole 22 dziala SSH. SSH jest protokołem kryptograficznym umożliwiającym zdalną pracę na komputerze. Dzięki silnemu szyfrowaniu uniemożliwia podsłuch przesyłanych danych i ich modyfikację. Zabezpiecza przed atakami IP i DNS spoofing i IP source routing. Umożliwia też tunelowanie innych protokołów, w tym tych, które same z siebie nie są bezpieczne, jak np. SMTP, POP3, FTP.

To tyle. Więc te porty muszą być otwarte. :slight_smile:

Teoretycznie zablokować te porty można dla pakietów przychodzących, zostawić otwarte dla pakietów wychodzących i zezwolić na odbieranie pakietów tylko z połączeń nawiązanych.

A czym chcesz je zablokować, na routerze czy firewallem systemowym?

Pozdrawiam!

Firewallem, wczoraj przez godzinę koleś mi floodował.

Zainstaluj firewalla. Polecam Zone Alarm Free na początek lub Comodo bardziej zaawansowanego i wtedy może sobie… hehe

Poza tym nie możesz zablokować portu 80. Wtedy nie będziesz mógł przeglądać stron WWW

Uzyj tez programu Windows Worms Door Cleaner i poblokuj inne porty.