Blokowanie portów aplikacji w routerze

(kevin60) #1

Witam mam pytanie. Czy idzie zablokować daną aplikacje (w tym wypadku gre) tak aby uniemożliwiało granie przez internet poprzez porty lub coś innego ? Najlepiej w routerze chyba (tp-link) ponieważ potrzebuje sposób który działał by nawet po przywróceniu systemu do wcześniejszego miejsca jakiegokolwiek. Dziękuje za pomoc, Pozdrawiam.

(roobal) #2

Routery raczej nie udostępniają takiej opcji. Niektóre posiadają wbudowane filtry dla popularnych aplikacji, ale w TP Linkach się póki co z tym nie spotkałem. Możesz zablokować porty, z którymi łączy się gra.

(bachus) #3

Na typowo domowym urządzeniu nie bardzo. Aby to zrobić, to byś musiał zainwestować w dość drogi sprzęt…

(darek0107) #4

Po co w routerze. Dopisz wykluczenie do pliku hosts i to wystarczy. Jak otworzysz ten plik w notatniku to tam jest pokazane jak się dopisuje wykluczenia. Albo przeczytaj na necie jak się to robi.

Tu masz http://forum.komputerswiat.pl/topic/50817-omowienie-pliku-hosts-i-jego-ewentualna-naprawa-spowodowana-infekcjami-w-systemie-windows/

(kevin60) #5

Tak ale, gdy osoba druga dlatego iż nie działa jemu “gra” zrobi przywracanie systemu więc plik host wróci do poprzedniej formy… Ehh jakieś inne pomysły ?

(roobal) #6

Takie rozwiązanie nie przejdzie, bo po pierwsze to nie jego komputer i nie prawa ingerować w system na czyimś komputerze. Po drugie.

Jak pisałem, zablokuj porty, z którymi łączy się gra z serwerami, innego wyjścia nie masz.

(kevin60) #7

No tak, są to port od 2300 do 2310 ale gdzie to zrobić ?

(roobal) #8

Szukasz sekcji Security i tam powinien być albo firewall albo szukaj port/ip/domain filter. Tam podajesz porty, które mają być blokowane. Jak znajdziesz daj zrzut ekranu to Ci powiemy jak to zrobić.

(kevin60) #9

Chodzi o ustawienia w routerze ? Jeśli tak to proszę. Fajnie jak by było anty-reinstal gry i anty-przywracanie systemu.

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/6t/14/u0/oezwyo.jpg

(roobal) #10

Z tego co widzę, w tym modelu jest to bardziej rozbudowane. Aby przyblokować porty, wchodzisz w sekcję nie firewall, a Access Control. Klikasz host, tam podajesz IP i wymyślasz sobie nazwę dla tego hosta (pole description), np. komp1. Następnie w Target podajesz również dowolną nazwę, np. port1 (IP nie musisz podawać), podajesz zakres portów. W schedule określasz jak długo ma działać blokowanie (na stałe czy w określone dni/godziny). I teraz tworzysz nową regułę, wchodzisz do rule, tworzysz jej nazwę, np. rule1 i masz tam listy, z host wybierasz komp1, target - port1 i status enabled. Możesz też użyć setup wizard, aby zrobić to samo co tu opisałem. Aby to działało klikasz Access Control i zaznaczasz Enable Internet Access Control (domyślnie powinno być zaznaczone deny packets).

(kevin60) #11

I to rozumiem ! Wszystko jak narazie działa wspaniale + reinstal gry nie pomoże i przywracanie systemu też (dodatkowo usunięte punkty przywracania) :slight_smile: Tylko nie pomyślałem o tym że można wypiąć kabel z routera i podłączyć bezpośrednio… Może jest jeszcze skuteczniejszy sposób :slight_smile: ?