Blokowanie portów aplikacji w routerze

Witam mam pytanie. Czy idzie zablokować daną aplikacje (w tym wypadku gre) tak aby uniemożliwiało granie przez internet poprzez porty lub coś innego ? Najlepiej w routerze chyba (tp-link) ponieważ potrzebuje sposób który działał by nawet po przywróceniu systemu do wcześniejszego miejsca jakiegokolwiek. Dziękuje za pomoc, Pozdrawiam.

Routery raczej nie udostępniają takiej opcji. Niektóre posiadają wbudowane filtry dla popularnych aplikacji, ale w TP Linkach się póki co z tym nie spotkałem. Możesz zablokować porty, z którymi łączy się gra.

Na typowo domowym urządzeniu nie bardzo. Aby to zrobić, to byś musiał zainwestować w dość drogi sprzęt…

Po co w routerze. Dopisz wykluczenie do pliku hosts i to wystarczy. Jak otworzysz ten plik w notatniku to tam jest pokazane jak się dopisuje wykluczenia. Albo przeczytaj na necie jak się to robi.

Tu masz http://forum.komputerswiat.pl/topic/50817-omowienie-pliku-hosts-i-jego-ewentualna-naprawa-spowodowana-infekcjami-w-systemie-windows/

Tak ale, gdy osoba druga dlatego iż nie działa jemu “gra” zrobi przywracanie systemu więc plik host wróci do poprzedniej formy… Ehh jakieś inne pomysły ?

Takie rozwiązanie nie przejdzie, bo po pierwsze to nie jego komputer i nie prawa ingerować w system na czyimś komputerze. Po drugie.

Jak pisałem, zablokuj porty, z którymi łączy się gra z serwerami, innego wyjścia nie masz.

No tak, są to port od 2300 do 2310 ale gdzie to zrobić ?

Szukasz sekcji Security i tam powinien być albo firewall albo szukaj port/ip/domain filter. Tam podajesz porty, które mają być blokowane. Jak znajdziesz daj zrzut ekranu to Ci powiemy jak to zrobić.

Chodzi o ustawienia w routerze ? Jeśli tak to proszę. Fajnie jak by było anty-reinstal gry i anty-przywracanie systemu.

 

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/6t/14/u0/oezwyo.jpg

Z tego co widzę, w tym modelu jest to bardziej rozbudowane. Aby przyblokować porty, wchodzisz w sekcję nie firewall, a Access Control. Klikasz host, tam podajesz IP i wymyślasz sobie nazwę dla tego hosta (pole description), np. komp1. Następnie w Target podajesz również dowolną nazwę, np. port1 (IP nie musisz podawać), podajesz zakres portów. W schedule określasz jak długo ma działać blokowanie (na stałe czy w określone dni/godziny). I teraz tworzysz nową regułę, wchodzisz do rule, tworzysz jej nazwę, np. rule1 i masz tam listy, z host wybierasz komp1, target - port1 i status enabled. Możesz też użyć setup wizard, aby zrobić to samo co tu opisałem. Aby to działało klikasz Access Control i zaznaczasz Enable Internet Access Control (domyślnie powinno być zaznaczone deny packets).

I to rozumiem ! Wszystko jak narazie działa wspaniale + reinstal gry nie pomoże i przywracanie systemu też (dodatkowo usunięte punkty przywracania) :slight_smile: Tylko nie pomyślałem o tym że można wypiąć kabel z routera i podłączyć bezpośrednio… Może jest jeszcze skuteczniejszy sposób :slight_smile: ?