Blokowanie portów użytkownikom sieci

Witam

Chciałbym się dowiedzieć jak z poziomu systemu operacyjnego Windows XP Home Edition zablokować użytkownikom sieci LAN porty dostępu do rapidshare.com, rapidshare.de, megaupload.com itd. Jest mi to potrzebne ze względu na to, że nie, którzy użytkownicy nie liczą się z innymi.

Chciałbym abym Ja z mojego komputera/serwera miał normalny dostęp do tych serwisów ale komputery w sieci LAN już nie miały dostępu. Proszę bardzo o pomoc.

Poniżej zamieszczam schemat o co mi chodzi:

http://images22.fotosik.pl/22/10df39c77c1b3a4e.jpg

Komputer udostępniający neta ma nieograniczony dostęp do tego typu serwisów, ale komputery 1, 2, 3 nie mają do tego dostępu.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

==================

Większych obrazków nie było ??

Monczkin

raczej nie można bo to port 80(moge się mylić co do zalbokowania tego) zablokowałbyś 80 to by przeglądarka nie chodziła.

Musiałbyś poprostu im ograniczać łącze.

w Win XP za wiele nie zrobisz, jak napisał Bolo92 musiałbyś zablokować port 80 czyli brak neta ale za pomocą narzędzi w Windows nie zrobisz tego / możesz kombinować z blokowaniem portów na zaporze użytkowników ale jest to tylko parę usług i powoduje więcej problemów niż pożytku /. Jedynym rozwiązaniem jest program Bandwith Controller niestety chyba płatny, który jest substytutem QoS routera; możesz za jego pomocą ustawić prędkość transferu i priorytety dla poszczególnych komputerów w sieci.

Są też inne programy ;] chyba nawet na forum gdzieś są linki podane i instrukcja obsługi, tylko wybierz taki z QOS

Zdobądź program WinRoute Pro lub WinRoute Firewall (niestety oba płatne) i zablokuj adresy IP domen rapidshare oraz serverów z których sie ściąga (z tego co wiem jest ich kilka)

postaw ten routerek na jakimś NIXIE i będziesz mial problem z głowy :slight_smile:

a może ktoś wie jak ustawić QoS na serwerze zrobionym na IPCop żeby zablokować te serwisy (lub ograniczyć transfery)?

Jesteś adminem tej sieci ??

Jezeli tak to gratuluję pomysłowości stawiać serwer na XP Home, a jeżeli nie to tym bardziej nic nie zrobisz.